• Vyhodnotenie iBobor (II. stupeň)

  Informatickej súťaže sa na Slovensku sa zúčastnilo 89 768 súťažiacich z 1 116 škôl. Súťaž sa pre tento školský rok skončila a my máme výsledky všetkých žiakov našej školy. Úspešní riešitelia sú všetci súťažiaci, ktorí dosiahli aspoň polovicu "kladných bodov" (bodov okrem bonusu). V kategórii Drobec je to 45 bodov, v kategórii Bobrík je to 60 bodov, v kategórii Nevidiaci ZŠ a Nevidiaci SŠ je to 30 bodov a v ostatných kategóriách je to 50 bodov.

  Zo 78 súťažiacich z II. stupňa patrí 38 žiakom diplom úspešného riešiteľa. Dokonca Simonka Š. z V. C získala vo svojej kategórii maximálny počet bodov. Všetci žiaci si môžu po prihlásení svojim súťažným kódom pozrieť svoje riešenia, porovnať ich so správnymi odpoveďami a zanechať odkaz v ankete. Ďakujeme zúčastneným a gratulujeme úspešným.

  Žiaci VIII. A - Pastulová Alexandra, Miškovičová Natália, Maková Zuzana, Horváth Patrik, Mikuľák Oliver. Žiačka IX. A Horváthová Adela a žiak IX. B Dlabaj Michal                                                       

  VI. B                              VII. B                             VII. A        
  Furinová Natália           Kušnírová Veronika      Baloďanský Benjamín
  Horváthová Nina          Tomková Ema               Kopernický Mark                    
  Szilassyová Rebeca     Jeník Samuel                                                    
  Tóthová Veronika         Smoroň Róbert                                                
  Zábojová K. Elizabeth  Pundžáková Barbora                            
  Kertésová Nella            Fekete Viliam
  Kertésová Sára             Macichová Ema
  Počatková Veronika
  Jenčík Martin                                                             
                                                            
  V. A                                V. B                             V. C
  Labašová Alexandra      Tornauerová Natália     Hrudálová Barbora
  Királyová Martina           Šmihula Filip                Szabová Karin
  Luterančíková Slávka     Sun                              Štesová Simona Eva
  Mirgusová Natália                                               Húdek Lukáš
  Kuchár René                                                       Janok Tomáš
                                                              
   

 • Zbierame použité zubné kefky

  Zbierame použité zubné kefky

  Na Slovensku sa ročne predajú milióny zubných kefiek, ktoré po použití skončia na skládkach alebo v spaľovniach odpadu.
  Ak aj zubnú kefku správne hodíte do kontajnera na plast, skončí väčšinou na skládke, kde sa bude rozkladať stovky rokov. Kefky sú totiž väčšinou z viacerých druhov plastov. Tie však u nás nikto neoddeľuje, preto ich namiesto recyklácie čaká skládka či spaľovňa.
  Curaprox  však vytvára na Slovensku sieť zberných miest kefiek a zbiera použité kefky všetkých značiek. Kefkám CURAPROX odsekávajú hlavičky a rúčky recyklujú na koše na triedenie odpadu. Hlavičky a kefky iných značiek posielame na testy na využitie na záhradný nábytok.
  Preto CURAPROX  zbiera použité zubné kefky. Následne z nich vyrába koše na triedený zber odpadu, ktoré daruje slovenským školám. Takto je minimalizovaná doprava plastového odpadu a zároveň ľudia zo Slovenska dostávajú prácu.
  Chcem poprosiť každú triedu, aby sa zapojila do tohto projektu a recyklovaním zubných kefiek prispela k ochrane životného prostredia. Kefky priebežne zbierajte vo svojej triede celý školský rok a v apríli (dátum upresním) odovzdáte všetky kefky p. uč. Kokoruďovej.

  Kefky prosím trieďte: 1 krabica Curaprox kefky, 1 krabica ostatné kefky

 • Vianoce s Mášou

  Vianoce s Mášou

  4. decembra
  14,30 - 16,00

  Čaká ťa rozprávka o Máši, herňa Lego, korálkovanie - zvonček, výroba snehuliaka, stromčeka, rukavičky, Mikuláš a iné aktivity.

 • Rozprávkový večer

  Rozprávkový večer

  Kde bolo, tam bolo no predsa na našej škole sa to udialo. Tri prasiatka si chceli postaviť domčeky, ale im tehličiek chýbalo... a tak žiaci našej školy z II. C, III. C a III. A pomohli prasiatkam domčeky postavať. Vo fotoalbume sa dozviete čím museli prejsť, ako pred vlkom zutekať, ale aj to ako im nakoniec bolo dobre 😊

 • Farebný týždeň

  Farebný týždeň

  A je tu opäť! Aj tento rok sme pre vás vybrali 5 krásnych farieb, do ktorých sa budeme spoločne celý týždeň obliekať.
   

   

   

   

  Pondelok: oranžová
  Utorok: červená
  Streda: biela
  Štvrtok: zelená
  Piatok: žltá
  Okrem mňamiek, ktoré budete môcť ochutnať sa dozviete aj nové infošky.Takže už teraz môžte hútať, akú fajnotku, ktorý deň prinesie.

 • Hádanková štafeta

  Hádanková štafeta

  Milí naši žiaci, máme tu záver Hádankovej štafety. Tento rok ste sa do tejto súťaže prihlásili viacerí, preto nebolo jednoduché vybrať toho pravého. Rozhodla však náhoda v žrebovaní a poukaz v hodnote 10 eur na nákup knihy vyhral Samko Süč zo VII. B.
  Tento rok sme však mali aj špeciálnu výhru v podobe sladkej odmeny, ktorú získala Zoe Škovránková z I. C za krásny odpoveďový obrázok.
  Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

 • Testovanie pohybovej výkonnosti žiakov

  Testovanie pohybovej výkonnosti žiakov

  Testovanie pohybovej výkonnosti žiakov 1. ročníka sa na našej škole uskutočnilo 11. a 12. 11. 2019 v dopoludňajších hodinách. Naše deťúrence prišli do školy športovo naladené, plné očakávania. Pri príprave jednotlivých disciplín nám veľmi pomohli žiaci 8. A triedy, za čo im veľmi ďakujeme. Prváčikom pomáhali a ukazovali, ako majú správne cvičiť a dodávali im odvahu pri jednotlivých cvikoch. Museli sa popasovať napríklad s opakovanou zostavou s tyčou, vydržať v zhybe, skákať do diaľky z miesta, kotúľať naraz tri lopty, či zabaviť sa pri vlajkovej naháňačke. Pani učiteľky Cicoňová, Ďurišová a Balážová ich usmerňovali a povzbudzovali k čo najlepším výkonom. Deťom sa tieto cvičenia veľmi páčili, boli veselé, usmiate. Pohyb je pre ne prirodzený, preto nás teší, že si tieto dni skutočne užili a poriadne si zašportovali.

 • Boli sme, videli sme, získali sme

  Nie nadarmo sa hovorí, že deti sú naša budúcnosť. A ako ich lepšie pripraviť do života ako tým, že ich necháme získať a najmä na vlastnej koži vyskúšať, prečo je dôležité vyliezť z kukly a spoznávať svet okolo seba.

  Vďaka školským exkurziám žiaci VII. A a VIII. B mali možnosť doplniť si poznatky a vedomosti získané nielen na hodinách literatúry, ale aj ostatných predmetov. Žiaci VII. A zavítali do priestorov Vedeckej knižnice Košice, kde pani lektorka svojim pútavým výkladom získala pozornosť všetkých účastníkov exkurzie. Žiakov zaujala hlavne študovňa, v ktorej mali možnosť vybrať si z množstva vzácnych kníh fondu knižnice zoradených na policiach. V tulivakoch si deti zalistovali a začítali sa do literatúry. Neobyčajným zážitkom bola možnosť pozrieť si zachovalú väzeňskú celu, ktorá bola ponechaná ako memento z čias, keď v priestoroch dnešnej knižničnej časti pôsobila Krajská košická väznica až do roku 1992. Exkurzia bola doplnená aj prehliadkou výstavy "Memoárová a cestopisná literatúra od 16. st. až po súčasnosť" a výstavou ľudovej tvorby v podobe výtvarného, rezbárskeho umenia a čipkárstva v priestoroch Kasárne Kulturpark.

  Žiaci VIII. B v mesiaci október zavítali na veľkolepú výstavu s názvom "Štefan Moyzes a Karol Kuzmány - zjednocovatelia slovenského národa", z príležitosti 150. výročia úmrtia Š. Moyzesa, národovca, zakladateľa a prvého predsedu Matice slovenskej a 100. výročia oživotvorenia Matice slovenskej. V novembri sa pokračovalo "Po stopách významných osobností nášho mesta". Skupina ôsmakov monitorovala budovy s pamätnými tabuľami po Hlavnej ulici, ktoré sa zmieňujú o našej minulosti. Či už osobnosti literárneho, kultúrneho života, alebo našich dejín... sú to vzácne informácie, ktoré poslúžia žiakom v rozširovaní ich vedomostí.

  A kto dokázal zaktivizovať všetky zmysly, z exkurzií odchádzal určite spokojný. Veríme, že sa to podarilo všetkým!

 • Svetový deň behu

  Vedeli ste, že za vznikom tohto dňa stojí anglický bežec Bill McDermott, ktorý ho založil v roku 1999 s cieľom podporiť boj proti chudobe? V Afganistane sa behalo dokonca aj počas vojny.  A naše  deti v školskej družine to už vedia. Spoločne sme sa naučili prečo je potrebné pravidelne sa hýbať a že beh patrí k najlepšej prevencii ako si udržať srdce zdravé. Vedomostný kvíz a športová súťaž patrila v piatok popoludní naším družinárom. Vo vedomostnej súťaži sa na 1. mieste umiestnila Táňa Mahútová. Na 2. mieste skončila Lenka Šofová a na 3. mieste bola Miška Maťašová a Kristínka Révayová. V športovej disciplíne zvíťazili deti z II. B za druhý ročník. Za tretí ročník zvíťazili žiaci z III. A a za štvrtákov sa najlepšie darilo IV. C. Gratulujeme víťazom!

 • Nie je „Happy B-Day ako Happy Bee-Day“ ;)

  Ten náš nedávno oslávil už druhý rok. Vďaka Európskemu týždňu programovania 2019/Code Week EU 2019 sme mali možnosť spoločne osláviť radosť z programovania. A veru, že sme oslavovali tak, ako sa patrí. Spoločnosť nám pritom robili noví počítačoví kamoši Micro:biti, staronoví robotickí kamaráti Bee-Boti a nadšenci programovania (kto vie, možno budúci úspešní „ajťáci“ ;)) naši tretiaci a štvrtáci ;)  

 • Lesná škôlka

  Zážitkové učenie je u nás veľmi obľúbenou formou na získanie nových vedomostí a zručností. A v školskom klube detí v našej družine sme ho zažili na vlastnej koži. Navštívili nás totiž praví sokoliari majstra Vagana a ukázali nám aký je skutočný život v lese. Živé dravce, sokoly a sovy nám poletovali priamo nad hlavami a my sme ich mohli chytiť a pohladkať. Dozvedeli sme sa, že sokoliarstvo je staroveké remeslo, no naučili sme sa aj to, že prírodu vždy musíme chrániť.  Bol to pre nás všetkých nádherný zážitok.

 • Florbal

  6. a 7. novembra sa konalo u nás na škole okresné kolo žiakov a žiačok ZŠ. Naši chlapci skončili na 2. mieste a dievčatá na 3. mieste. Gratulujeme.

 • Útulok

  Útulok

  Milé deti, milí rodičia. Ďakujeme za Vašu pomoc pre opustených psíkov v košickom útulku. Prosíme deti spolu s rodičmi, ktorí môžu a chcú prísť odovzdať veci do útulku za našu školu aby sa dostavili v nedeľu 10. 11. 2019 o 14,00 hod. pred školu. Prosím hlavne rodičov, ktorí sú ochotní prísť s dieťaťom vlastným autom. Spoločne by sme veci odviezli do útulku a zároveň vyvenčili psíkov. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme o týždeň neskôr. Záujemcovia prosím prihláste sa do piatku 8. 11. 2019 u p. Pachingerovej.  

 • HÁDANKOVÁ ŠTAFETA

  HÁDANKOVÁ ŠTAFETA

  Zúčastni sa, hádaj a vyhraj!

  Zozbieraj čo najviac odpovedí a prines ich do kabinetu slovenského jazyka a literatúry pani učiteľke Eve Šafrankovej Konečnej do piatku 8. 11. Netráp sa, ak nebudeš mať všetky odpovede, lebo nie všetky hádanky sú jednoduché. Cena pre najlepšieho hádankára: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 10 eur.

  1. Vraj som múdry, to ja viem. Plávam, skáčem, tancujem. Nie som rybou, to vieš aj ty. Plávam v mori vždy vysmiaty.
  2. Vždy keď zavriem svoje oči, dostavím sa cez deň a i v noci. Občas bývam tajomný a nie vždy som vítaný. Svoju moc ale stále stratím, no zakaždým sa ako nový vrátim.
  3. Zelený a nenápadný ľahko sa vždy v tráve stratím. Kto však usilovne hľadá, toho šťastím obdarím. Malinký som, to ja viem, avšak veľkú radosť prinesiem.
  4. Podivný som veru tvor, mávam farby ako strom. Mávam farby ako lístie, nezbadáš ma, to je isté. Pozerám sa vôkol seba, ak to nechcem, nenájdeš ma.
  5.
  Si iba kvapkou v šírom mori, aj keď cenu máš pre tento svet. Prítomná si v silnom bôli, no i v radosti, hoc len na moment. Dávaš žiaru ľudskej tvária duši sa uľaví. Keď ťa život trošku trápi, alebo ťa poteší.


   

 • Beseda s policajtkou

  Žiaci druhého ročníka privítali v triedach pani policajtku, ktorá im rozprávala o pravidlách správania sa v blízkosti železnice. Žiaci hovorili svoje skúsenosti a poznatky z cestovania a pani policajtka ich upozornila na nebezpečenstvá, ktoré číhajú blízko trate železníc. Žiaci si pozreli krátky animovaný film o osudoch ľudí, ktorí porušili niektoré pravidlá. Na záver ich pani policajtka vyskúšala a dobré odpovede  odmenila.

 • Zábavná prvouka v SAV

  Počas Slovenského týždňa vedy a techniky organizovala Slovenská akadémia vied v Košiciach Deň otvorených dverí. Žiaci II. B triedy si mohli v laboratóriu zážitkovou formou vyskúšať rôzne pokusy. Vďaka mikroskopom mohli nazrieť do štruktúry rôznych materiálov a prírodnín. Vyskúšali si ako funguje magnet, elektrina, trenie. Merali hmotnosť, teplotu a robili efektné pokusy s chemickými látkami. Na pokuse z marshmallows cukríkmi pochopili ako funguje vesmírne vákuum. Veríme, že tieto aktivity, pomáhajú nadchnúť malých žiakov pre experimentovanie a záujem o vedu a výskum.

 • Včelár u šiestakov

  Včelár u šiestakov

  To, že včely sú pre nás veľmi užitočné asi všetci dobre viete. Ale iste netušíte, že bez nich by sme nemali veľa druhov ovocia a zeleniny, či rastlín, ktorými sa kŕmi dobytok. Viete tiež, že sú v dôsledku klimatickej zmeny, používania pesticídov či v dôsledku chorôb ohrozené? Alebo to, že na vyprodukovanie jedného poháru medu musia včielky preletieť vzdialenosť dlhú ako trikrát okolo Zeme? Tušili ste, že včela má až päť očí?
  To, a ešte mnoho ďalších zaujímavostí nám prezradil ujo včelár, ktorý k nám zavítal na hodinu biológie do šiesteho ročníka. Jeho zaujímavé rozprávanie bolo spojené aj s ochutnávkou medu, peľových guľôčok a propolisu. Na krátky čas sme sa cítili ako včielky v úli, nakoľko sme vyjedali med z voskových plástov. Za sladkú hostinku a pútavé rozprávanie ďakujeme ujovi Romanovi Zábojovi, ockovi našej spolužiačky Kajky.

 • Exkurzia v Markušovciach

  Exkurzia v Markušovciach

  Jeden pekný jesenný štvrtok sa žiaci 7. A a 7. B stretli spolu s p. učiteľkami Ferenčíkovou, Jakubovou a Kmakovou na vlakovej stanici. Kam sa vybrali? Ich cieľom boli Markušovce, kde sa nachádza kaštieľ a tiež letohrádok Dardanely.
  Exkurzia sa už od rána niesla v dobrej nálade - žiakov neodradilo skoré vstávanie a chuť do spevu im nechýbala celý deň. No nie len to bolo znakom, že exkurzia je zameraná na hudobnú výchovu. Možno viete, možno nie, že v tomto letohrádku je výstava klávesových hudobných nástrojov (jediná na Slovensku). Okrem výstavy nástrojov – rôzne typy klavírov, akordeónov, pozitívov (malý organ), klavichordov... to všetko z dielne nástrojárov pôsobiacich na Slovensku od obdobia baroka, sme mali aj menšiu prednášku spojenú s hudobnými ukážkami práve na týchto nástrojoch. Mohli sme si vyskúšať ako sa hrá na klavichorde a keďže máme veľa talentovaných detí, tak sme mali aj menší koncert – zahral nám Viliam, ktorý začal chodiť na klavír len tento rok, ale jeho výkon stál za to.
  Veríme, že si všetci túto exkurziu vychutnali, no hlavne, že sa aj niečo naučili.

 • Jesenný víkendový prechod Zádielskou tiesňavou

  Jesenný víkendový prechod Zádielskou tiesňavou

  Prekrásne jesenné počasie nesvedčí nude a lenivosti. Naše pani učiteľky Muchová, Ďurišová a Gičová zbožňujú turistiku a pohyb na čerstvom vzduchu. Vymysleli preto nedeľný výlet do Zádielskej tiesňavy. Deťom sa tento nápad zapáčil a s radosťou sa vybrali spoznávať krásy okolia Košíc. Objednaným autobusom sa v nedeľu ráno presunuli do dediny Zádiel. Slniečko svietilo a teplomer ukazoval 21 ˚C. S kamarátmi hravo zdolali prechod Zádielskou tiesňavou. Na Zádielskej chate si potom trošku oddýchli, občerstvili sa a zahrali rôzne hry v prírode. Po výdatných hrách, smiechu a šantenia sa vrátili späť do dediny k autobusu. Po turistike ich možno boleli nohy, no zážitky z jesennej prírody s kamarátmi im nevezme nik. Už teraz sa tešíme na ďalšie výlety. A čo vy?

 • Ihriská so škôlkami na skákanie

  Ihriská so škôlkami na skákanie

  Počas Európskeho týždňa športu 2019, v popoludňajších hodinách pripravovali učitelia prvého stupňa dve ihriská so škôlkami na skákanie. Realizácia nápadu prebiehala od návrhu a výroby makiet, cez ich náčrty kriedou na ihriská, nákup farieb a štetcov, až po samotné maľovanie. Nápad sme dotvorili tak, aby si žiaci mohli cez veľkú prestávku nielen zaskákať a rozhýbať svaly ale aj zopakovať učivo slovenčiny či matematiky. Pripravené škôlky na skákanie už majú za sebou aj prvé stretnutie so žiakmi. Ihriská u žiakov zožali úspech a zároveň sa naplnil aj cieľ: nahradiť bezcieľne pobehovanie a nudu na ihrisku za zábavné poskakovanie a zmysluplné trávenie voľného času počas prestávky.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria