| Názov školy | Súkromná základná škola, Dneperská 1, 040 12 Košice |
| Adresa školy | Dneperská 1, 040 12 Košice |
| Telefón | +421 55 6744838 |
| szsdneperska@gmail.com | |
| WWW stránka | www.dneperska.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Dobrá škola, n.o. |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ferenčák Peter | 0556744838 | pferencak@pobox.sk | |
| ZRŠ | Mgr. Kydonová Júlia | 0915933938 | kydonova@azet.sk | |
| ZRŠ | Mgr. Čeljusková Dagmar | 0556744838 | dceljuskova@gmail.com | |
| ZRŠ | Ing. Mesarčová Jana | 0556744838 | jmesarcova@gmail.com | |
| Vedúca ŠKD | Mgr. Pachingerová Monika | 0556744838 | Monika.Pachingerova@gmail.com | |
| Vedúca ŠJ | Maximová Petra | 0556743631 | petra.maximova@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr,Pachingerová Monika | 0556744838 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr.Grúsová Lívia | 0556744838 |
| nepedagogický zamestnanec | Tkáčová Ľudmila | 0556743631 |
| zástupcovia rodičov | Moravská Adriana | |
| Kišidayová Katarína, DiS, art. | ||
| Szedáková Gabriela | ||
| zástupca zriaďovateľa | RNDr.Bosák Dušan | 0905654490 |
| Ing.Madárová Zuzana,Phd. | ||
| Michaela Grocká | 0556744838 | |
| PaedDr.Andrea Kolesárová Kováčová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ ŠKD | Mgr. Pachingerová Monika | ŠKD | |
| MZ 1.st. | Mgr. Urbánová Ingrid | MAT, VYV, TEV, HUV,ETV, NBV, PRI | |
| PK SJL | Mgr. Šafranková Konečná Eva | SJL | |
| PK MAT | Mgr. Staňová Katarína | MAT, FYZ, CHE, INF | |
| PK prírodov.predm. | Mgr. Zaťovičová-Pčolinská Jana | BIO, GEG | |
| PK výchov | Mgr. Timárová Iveta | VYV, TSV, HUV, VUM, THD | |
| MZ 1. st | Mgr. Pastulová Dagmar | SJL, PVC, VLA, DRA, IFV, PRV | |
| PK dejepis | Mgr. Halčáková Adriana | DEJ, OBN, ETV, NBV, PUB | |
| PK CJ | PaedDr. Kulhová Gabriela | ANJ, NEJ, FRJ |
Počet žiakov školy: 500
Počet tried: 25
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 25 |
| počet žiakov | 64 | 77 | 51 | 60 | 65 | 49 | 33 | 40 | 61 | 500 |
| z toho ŠVVP | 4 | 1 | 1 | 5 | 7 | 6 | 2 | 5 | 31 | |
| z toho v ŠKD | 63 | 75 | 48 | 47 | 7 | 1 | 241 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: 68 / 31 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2018: 66 / 31 dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2 / 0 dievčat
| Gym 8.roč | Gym 5.roč | Gym 4.roč | SOŠ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 18 | 6 | 27 | 29 | 5 | 85 |
| prijatí | 16 | 5 | 27 | 29 | 5 | 82 |
| % úspešnosti | 89% | 83% | 100% | 100% | 100% | 96% |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | ETV | FJ2 | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | KAJ | MAT | NBV | NJ2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,24 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| I.C | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1,24 | 1,24 | 1,24 | ||||||||||||
| II.B | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II.C | 1 | 1 | 1,17 | ||||||||||||
| II.D | 1,1 | 1,15 | 1,2 | ||||||||||||
| III.A | 1,44 | 1,17 | 1,39 | ||||||||||||
| III.B | 1,13 | 1,19 | 1,44 | ||||||||||||
| III.C | 1,12 | 1,24 | 1,47 | ||||||||||||
| IV.A | 1,47 | 1,32 | 1,63 | ||||||||||||
| IV.B | 1,37 | 1,11 | 1,63 | ||||||||||||
| IV.C | 1,23 | 1,09 | 1,36 | ||||||||||||
| V.A | 1,71 | 2,1 | 1,71 | 1,95 | 1,05 | 1,1 | 2,24 | ||||||||
| V.B | 1,57 | 1,52 | 1,43 | 1,71 | 1,05 | 1,14 | 1,86 | ||||||||
| V.C | 1,74 | 1,7 | 1,22 | 1,83 | 1,13 | 1,26 | 1,61 | ||||||||
| VI.A | 2,17 | 2,13 | 1,71 | 1,75 | 2,25 | 1,46 | 1,35 | 2,29 | |||||||
| VI.B | 1,64 | 1,88 | 1,6 | 2,08 | 2 | 1,16 | 1,36 | 2,04 | |||||||
| VII.A | 1,88 | 2,41 | 2,35 | 2,35 | 2,24 | 1 | 2,12 | 1,12 | 2,53 | 1,5 | |||||
| VII.B | 2,13 | 2,75 | 2,06 | 2,38 | 2,19 | 1,06 | 2,81 | 1,19 | 2,81 | 1,6 | |||||
| VIII.A | 1,68 | 2,32 | 2,09 | 1,6 | 2,27 | 2,09 | 1,14 | 2,41 | 1,14 | 2,5 | 1,4 | ||||
| VIII.B | 2,06 | 2,17 | 1,83 | 1,33 | 2,11 | 2,17 | 1,06 | 2,33 | 1,06 | 2,5 | 1,29 | ||||
| IX.A | 1,79 | 1,95 | 1,63 | 2,05 | 2,05 | 2,26 | 1,58 | 2,26 | 1,45 | ||||||
| IX.B | 1,81 | 2,14 | 1,86 | 2 | 1,95 | 2,38 | 1,57 | 2,1 | 1,56 | ||||||
| IX.C | 2,33 | 2,81 | 2,33 | 2,48 | 2,52 | 2,86 | 1,95 | 3,1 | 1,6 |
| Trieda | OBN | PDA | PUB | PVO | RJ2 | SJL | SPR | THD | TSV | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1,24 | 1 | |||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.C | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II.A | 1,18 | 1,59 | 1 | |||||||||
| II.B | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II.C | 1 | 1,22 | 1 | |||||||||
| II.D | 1 | 1,25 | 1 | |||||||||
| III.A | 1,06 | 1,67 | 1 | 1,11 | ||||||||
| III.B | 1,13 | 1,69 | 1 | 1 | ||||||||
| III.C | 1,29 | 1,41 | 1 | 1,24 | ||||||||
| IV.A | 1,21 | 1,68 | 1 | 1,26 | ||||||||
| IV.B | 1,21 | 1,68 | 1 | 1,42 | ||||||||
| IV.C | 1,14 | 1,36 | 1 | 1,09 | ||||||||
| V.A | 1,05 | 2,29 | 1 | 1 | 1 | 1,05 | ||||||
| V.B | 1,05 | 2,05 | 1 | 1 | 1 | 1,05 | ||||||
| V.C | 1,09 | 1,83 | 1 | 1,04 | 1 | 1,26 | ||||||
| VI.A | 1,46 | 2,42 | 1 | 1 | 1 | 1,17 | ||||||
| VI.B | 1,08 | 2 | 1 | 1,2 | 1 | 1,16 | ||||||
| VII.A | 1,94 | 1,86 | 2,41 | 1 | 1,29 | 1 | 1 | |||||
| VII.B | 2,13 | 2,09 | 2,81 | 1 | 1,13 | 1 | 1,56 | |||||
| VIII.A | 1,82 | 1,83 | 2,41 | 1 | 1,05 | 1,05 | 1,5 | |||||
| VIII.B | 1,72 | 1,5 | 2,44 | 1 | 1,06 | 1 | 1,33 | |||||
| IX.A | 1,68 | 1,71 | 2,26 | 1 | 1,05 | |||||||
| IX.B | 1,76 | 1,36 | 1,95 | 1 | 1,05 | |||||||
| IX.C | 1,95 | 1,89 | 2,57 | 1 | 1,05 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 21 | 20 | 1 | 0 |
| I.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| I.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II.A | 18 | 17 | 0 | 1 |
| II.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II.C | 18 | 18 | 0 | 0 |
| II.D | 20 | 20 | 0 | 0 |
| III.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| III.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| III.C | 17 | 17 | 0 | 0 |
| IV.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IV.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IV.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| V.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| V.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| V.C | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VI.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VI.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VII.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VII.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VIII.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VIII.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IX.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IX.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 21 | 1525 | 72,62 | 1525 | 72,62 | 0 | 0,00 |
| I.B | 22 | 1249 | 56,77 | 1249 | 56,77 | 0 | 0,00 |
| I.C | 21 | 1233 | 58,71 | 1233 | 58,71 | 0 | 0,00 |
| II.A | 18 | 1010 | 56,11 | 1010 | 56,11 | 0 | 0,00 |
| II.B | 21 | 1557 | 74,14 | 1557 | 74,14 | 0 | 0,00 |
| II.C | 18 | 1300 | 72,22 | 1300 | 72,22 | 0 | 0,00 |
| II.D | 20 | 991 | 49,55 | 991 | 49,55 | 0 | 0,00 |
| III.A | 18 | 1100 | 61,11 | 1100 | 61,11 | 0 | 0,00 |
| III.B | 16 | 696 | 43,50 | 696 | 43,50 | 0 | 0,00 |
| III.C | 17 | 387 | 22,76 | 387 | 22,76 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 19 | 1199 | 63,11 | 1199 | 63,11 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 19 | 2409 | 126,79 | 2409 | 126,79 | 0 | 0,00 |
| IV.C | 22 | 1318 | 59,91 | 1318 | 59,91 | 0 | 0,00 |
| V.A | 21 | 2270 | 108,10 | 2270 | 108,10 | 0 | 0,00 |
| V.B | 21 | 912 | 43,43 | 912 | 43,43 | 0 | 0,00 |
| V.C | 23 | 1764 | 76,70 | 1764 | 76,70 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 24 | 2169 | 90,38 | 2169 | 90,38 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 25 | 2505 | 100,20 | 2505 | 100,20 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 17 | 1999 | 117,59 | 1996 | 117,41 | 3 | 0,18 |
| VII.B | 16 | 1457 | 91,06 | 1457 | 91,06 | 0 | 0,00 |
| VIII.A | 22 | 2571 | 116,86 | 2567 | 116,68 | 4 | 0,18 |
| VIII.B | 18 | 2325 | 129,17 | 2325 | 129,17 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 19 | 2921 | 153,74 | 2921 | 153,74 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 21 | 2452 | 116,76 | 2452 | 116,76 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 21 | 3676 | 175,05 | 3655 | 174,05 | 21 | 1,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Úspešnosť za SR | Rozdiel úspešnosti školy oproti národnému priemeru |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 5 SJL | 61 | 68,5 | 58,4 | +10,1 |
| Testovanie 5 MAT | 61 | 72,4 | 59,3 | +13,1 |
| Testovanie 9 SJL | 61 | 66,9 | 62,3 | +4,6 |
| Testovanie 9 MAT | 61 | 68,4 | 63,1 | +5,3 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 25 |
| Telesná a šport. výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 18 |
| Matematika 1.-9. | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 41 |
| Anglický jazyk 1.-9. | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 24 |
| 2. cudzí jazyk 3.-9. | 2 | 2 | 1 | 5 | ||||||
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 7 | 7 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 56 |
| Fyzika | 2 | 1 | 2 | 2 | 7 | |||||
| Chémia | 2 | 2 | 2 | 6 | ||||||
| Biológia | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 8 | ||||
| Dejepis | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 | 9 | ||||
| Geografia | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 9 | ||||
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 9 | |
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 13 | |
| Hudobná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | |
| Technika | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 1 | 2 | |||||||
| Prosociálna výchova | 1 | 1 | ||||||||
| Konverzácia v ANJ | 1 | 1 | ||||||||
| Prírodoveda | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Vlastiveda | 1 | 2 | 3 | |||||||
| Prvouka | 1 | 2 | 3 | |||||||
| Náboženská/Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 3 | 66 | 0 |
| Bežných tried | 22 | 434 | 25 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 25 | 500 | 25 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 36 | 15 | 36 | 15 |
| DPP | 16 | 1 | 16 | 1 |
| Znížený úväzok | 21 | 1 | 4,23 | 0,45 |
| ZPS | 1 | 1 | 0 | 1,45 |
| Na dohodu | 1 | 1 | 0,13 | 1,13 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 52 | 52 |
| vychovávateľov | 1 | 9 | 10 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 54 | 54 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | 3 |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | 1 |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| funkčné | ||
| funkčné inovačné |
| Názov súťaže | obvodné kolo | krajské kolo | celoštátne kolo | medzinár. kolo | celomestské kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| I. stupeň | |||||
| Slovenský jazyk | |||||
| Hviezdoslavov Kubín | |||||
| Natália Mirgusová, 4.A | čestné uznanie | ||||
| Viktória Ferenčáková, 4.C | čestné uznanie | ||||
| Šaliansky Maťko | |||||
| Viktória Ferenčáková, 4.C | 3. m | ||||
| Dobšinského Košice | |||||
| Nina Nepšinská, 3.C | cena poroty | ||||
| Matematika | |||||
| Matematická pytagoriáda | |||||
| Karla Kroková, Zuzana Šateková, Laura Behunová, 3.C | úspešný riešiteľia | ||||
| Lukáš Hudek, Lukáš Trusa, Karin Szabová, Eva Simona Štesová, 4.C | úspešný riešiteľia | ||||
| Natália Tornauerová, Matej Poruben, 4.B | úspešný riešiteľia | ||||
| Klokanko | |||||
| Alexandra Čonková, 2.A (školský šampión) | úspešní riešiteľ | ||||
| Matej Birka, Ján Mikloš, 1.A | úspešní riešitelia | ||||
| Jozef Zeleňák, Filip Kušnír, Matúš Řezanina, Martina Kovaľová, 1.B | úspešní riešitelia | ||||
| Lea Kroková, Sebastián Igl=ody, Matúš Mischura, 1.C | úspešní riešitelia | ||||
| Gregor Polačko, 2.B Matej Glončák, 2.D Karla Kroková, Zuzana Šateková, Laura Behunová, 3.C | úspešní riešitelia | ||||
| Prírodoveda | |||||
| Ukáž čo vieš | |||||
| Lukáš Trusa, Branislav Krešňák, Noemi Vašigová, Barbora Hrudálová, Viktória Ferenčáková, 4.C | 5. m | ||||
| Hudobná výchova | |||||
| Dominikova vianočná pieseň (celomestská súťaž) | |||||
| Stefan Horváth, 2.B | strieborné pásmo | ||||
| Viktória Ferenčáková 4.C | strieborné pásmo | ||||
| Slávik Slovenska | |||||
| Šimon Kišiday 2.B | 3.m | ||||
| Talent show | |||||
| TANEC | |||||
| Michaela Maťašovská, Ellie Cardová | 1. m | ||||
| RECITÁCIA | |||||
| Aneta Feketeová, 2.B | 1. m | ||||
| Lilly Melody Exlerová Santos 2.C | 2. m | ||||
| Viktória Ferenčáková, 4.C | 3. m | ||||
| VÝTVARNÁ SÚŤAŽ | |||||
| Nadine Juhásová, 1.C | 1. m | ||||
| Sandrine Juhásová, Karin Szabová, Matúš Mischura, Aneta Šenkýrová, Margaréta Rusnáková | čestné uznanie | ||||
| Informatika | |||||
| Fullova ruža | |||||
| Xia Yu, 4.B | strieborná ruža | ||||
| Juraj Tkáč, 4.B | čestné uznanie | ||||
| Telesná výchova | |||||
| Malý futbal McDonald Cup | 5. m | ||||
| Prehadzovaná | 4. m | ||||
| II. stupeň | |||||
| Matematika | |||||
| Pytagoriáda | |||||
| Michal Dlabaj, 8. B | 5. m | ||||
| Samuel Jeník, 6. B | 1. m | ||||
| Viliam Fekete, 6. B | 3. m | ||||
| Aoqi Sun, 5. C Nina Horváthová, 5.B Oliver Mikuľák, 7.A Jozef Balog, 8.B | úspešní riešitelia | ||||
| Matematická olympiáda /obvodové kolo/ | |||||
| Adela Horváthová, 8.A | 1. m | ||||
| Samuel Jeník, Viliam Fekete, Veronika Kušnírová, 6.B Alexandra Pastulová, Patrik Horváth, Oliver Mikuľák, 7.A | úspešní riešitelia | ||||
| MAMUT /regionálna súťaž/ | |||||
| Viliam Fekete, Samuel Jeník, Veronika Kušnírová, Ema Macichová, Barbora Pundžáková, 6.B | 6. m (úspešní riešitelia) | ||||
| Lomihlav /regionálna súťaž/ | |||||
| Lukáš Boguský, Erik Lazár, 9.B, Adela Horváthová, 8.A, Michal Dlabaj, 8.B | 10. m (úspešní riešitelia) | ||||
| Matematický expres /medzinárodná súťaž/ | |||||
| Adela Horváthová, 8.A, Michal Dlabaj, 8.B Lukáš Boguský, Erik Lazár, 9.B | 4. m 38. m (SR + ČR) 15. m v kategórii 8. ročník (v SR + ČR) | ||||
| IQ olympiáda | |||||
| Erik Lazár, 9. B | úspešní riešiteľ | ||||
| Biológia | |||||
| Biologická olympiáda | |||||
| Kategória E | |||||
| Botanika | |||||
| Alexandra Válentová, 8.B | 2. m | 10. m (úspešný riešiteľ) | |||
| Geológia | |||||
| Erik Lazár, 9.B | 1. m | ||||
| Zoológia | |||||
| Terézia Ferenčáková, 6.B | 1. m | 7. m (úspešný riešiteľ) | |||
| Sarah Mitrušková, 6.B | 2. m | 6. m (úspešný riešiteľ) | |||
| Chémia | |||||
| Chemická olympiáda | |||||
| Miriam Melišová - Čugová, 9.A | 4. m (úspešný riešiteľ) | ||||
| Náboj JUNIOR /medzinárodná súťaž/ | |||||
| Miriam Melišová - Čugová, Dávid Pundžák, 9.A Michal Dlabaj, 8.B Erik Lazár, 9.B | úspešní riešitelia | ||||
| Dejepis | |||||
| Dejepisná olympiáda | |||||
| Samuel Jeník, 6.B | 3. m | ||||
| Natália Barnová, 8.B | 1. m | úspešný riešiteľ | |||
| Oliver Mikuľák, 7.A | 2. m | ||||
| Patrik Horváth, 7.A | 6. m | ||||
| Geografia | |||||
| Geografická olympiáda | |||||
| Aoqi Sun, 5.C | 1. m | ||||
| Marcus Koterle, 5.C | 2. m | ||||
| Anglický jazyk | |||||
| Olympiáda v Anglickom jazyku | |||||
| Patrik Horváth, 7.A | 2. m | ||||
| Anna Bukusová, 9.A | 3. m | ||||
| Hudobná výchova | |||||
| Slávik Slovenska | |||||
| Ema Macichová, 6.B | 1. m | ||||
| Klára Geletková, 9.B | 1. m | 1. m | laureátka | ||
| Košice star 2019 /celomestská súťaž/ | |||||
| Kamil Kuľbaga, 9.C | 1. m | ||||
| Talent show /obvodné kolo/ | |||||
| Spev | |||||
| Emma Moničová, 8.A | 2. m | ||||
| Klára Geletková, 9.B | 1. m | ||||
| Náboženská výchova | |||||
| Jozef Balog, 8.B Dávid Pundžák, 9.A, Kamil Kuľbaga, 9.C | 3. m | ||||
| Telesná výchova | |||||
| Atletika | |||||
| Gréta Figurová, 9.C | 1.m (hod kriketovou loptičkou) |
Naši žiaci počas školského roka boli zapojení do nasledujúcich projektov:
Detský čin roka, Škola priateľská k detom
Škola podporujúca zdravie, celoslovenské projekty Hravo ži zdravo, Viem, čo zjem a celonárodný projekt Červené stužky.
Pre rodičovskú verejnosť a pre záujemcov sme otvorili bránu našej školy počas Dňa otvorených dverí. Naším cieľom bolo umožniť rodičom, starým rodičom, záujemcom pozrieť si dieťa priamo počas vyučovacej alebo výchovnej činnosti. Okrem toho sme im ukázali iné aktivity detí, ktorým sa venujú v škole alebo počas krúžkovej činnosti.Samozrejme rodičia nás môžu navštíviť aj bez pozvania, škola je pre nich vždy otvorená.
Zo školských aktivít by som spomenul Tekviciádu, na ktorej sa zúčastňujú deti so svojimi rodičmi ale aj starými rodičmi a venujú sa vyrezávaniu tekvíc, ktoré potom niekoľko dní zdobia priestory našej školy pred odchodom na jesenné pázdniny.
Veľmi populárna je aj Imatrikulácia žiakov 1.ročníka, ktorá sa uskutočňuje začiatkom októbra, na ktorej naši najstarší žiaci uvádzajú do života školy našich najmladších.
V tomto školskom roku sme pre žiakov MŠ pripravili akciu Pečieme s Mášou, kde si deti okolitých materských škôl navštevujúce prípravku mohli upiecť svoj vianočný perník, zahrať sa a stretnúť sa s obľúbenou rozprávkovou postavou Mášou.
Veľkej obľube sa tešia aj akcie ako sú: Šarkaniáda,Malá školská olympiáda, Farebný týždeň, Rozlúčka so šlabikárom, Mikulášska burza ,Experimentáreň - prírodovedné popoludnie pre žiakov 1.stupňna pripravené staršími žiakmi a učteľmi prírodovedných predmetov.
Prezentáciu na verejnosti považujeme za dobrú príležitosť ukázať rodičovskej ale aj širšej verejnosti, akých šikovných žiakov má naša škola.
Naši žiaci pravidelne vystupujú v predvianočnom období na našom jazerskom sídlisku, ale aj v rámci mesta.
Projekty, do ktorých je škola zapojená:
Projekt " Zlepšenie technického vybavenia odborných učební a školskej knižnice v SZŠ Dneperská 1, Košice"
Projekt: " Nielen doučovanie, ale "daco vecej", kde ide o tvorbu a realizáciu vzdelávacích programov zameraných na
zvýšenie matematických, čitateľských a prírodovedných zručností žiakov.
Moderné vzdelávanie pre všeobecno - vzdelávacie predmety - národný projekt
Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s elektronic. testovaním - národný projekt
Hovorme o jedle - zvýšiť povedomie detí o zdravej výžive - národný projekt
AMV - projekt zameraný na aktualizáciu metód výchovy žiakov - národný projekt
V školskom roku 2018/ 2019 nebola na našej škole vykonaná inšpekčná kontrola zo strany ŠIC Košice.
Mareriálno-technické vybavenie školy pre výchovnovzdelávací proces je v súlade s požiadavkami a normami.Sú zriadené odborné učebne FYZ, CHE, PCP a BIO.
Odborné vyučovanie zabezpečujeme aj v školskej dielni a v cvičnej kuchyni. Pre žiakov školského klubu detí je zriadená herňa.
Telesnú výchovu realizujeme v 2 telocvičniach ,v relaxačnej miestnosti a starší žiaci môžu využívať aj školskú posilňovňu. V prípade priaznivého počasia v jarnom, letnom a jesennom období na školskom ihrisku, niektoré telovýchovné aktivity zabezpečujeme na multifunkčnom ihrisku v blízkosti školy v spolupráci s MUMČ Nad Jazerom.
Plavecký výcvik našich žiakov sme v tomto školskom roku v 3. roč. realizovali v rámci ŠVP.
Žiaci našej školy sa stravujú v školskej jedálni, ktorú spravuje naša škola.
Nákup učebných pomôcok realizujeme podľa požiadaviek pedagógov a podľa ponuky na trhu. Vybavenie školy učebnými pomôckami je vyhovujúce.
V škole funguje relaxačná miestnosť pre potreby ŠKD, na relaxáciu žiakov, zamestnancov aj pre prácu krúžkov. Modernizáciu výchovnovzdelávacieho procesu sme podporili vybavením mutimediálnych učební ( interaktívna tabuľa, dataprojektor, notebook..}
VVP je financovaný z viacerých zdrojov. Prehľad o finančných tokoch:
1. Dotácie zo štát. rozpočtu na žiakov - v zmysle normatívneho financovania na žiakov
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy
4. Financie získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb v zmysle zákona o 2% z dane pre neziskové organizácie
5. Dotácie od Magistrátu mesta Košice na nähradu režijných nákladov spojených s prevádzkou ŠKD a stravovaním žiakov do 15 rokov
Výchovnovzdelávacie ciele vytýčené v pláne práce školy na príslušný školský rok boli priebežne splnené vo všetkých ukazovateľoch. Vo výchovnovzdelávacom procese sme venovali maximálnu pozornosť rozvoju kľúčových spôsobilostí , ktoré sme si vytýčili v školskom vzdelávacom programe:
- spôsobilosti k celoživotnému učeniu sa
- spôsobilosti sociálno - komunikačné
- spôsobilosti občianske, sociálne a personálne
- spôsobilosť vnímať a chápať kultúru a vyjadrovať sa nástrojmi kultúry
- spôsobiosť uplatňovať zásady matematického myslenia a základné schopnosti v oblasti vedy a techniky a spôsobilosti smerujúce k iniciatívnosti a podnikavosti. Pri záverečnom hodnotení školského roka sme mohli koštatovať splnenie naplánovaných úloh, ale nie sme spokojní so všetkými ukazovateľmi. Niektoré výsledky našich žiakov nepovažujeme za dostačujúce, práve týmto problémovým otázkam mienime venovať viac pozornosti v budúcom školskom roku.
Cieľom našej školy je neustále zvyšovať kvalitu vyučovaia a formovať osobnosť žiaka. Výchovu a vzdelávanie našich žiakov zabezpečujú kvalifikovaní pedagógovia a vychovávatelia. Od 1. roč. vyučujeme anglický jazyk a programovanie, výuku ďalšieho jazyka zabezpečujeme podľa požiadaviek žiakov a rodičov.
Veľmi dobré výsledky dosahujeme vo vyučovaní prírodovedných predmetov, cudzích jazykov, výtvarnej výchovy, telesnej výchovy. Hlavným našim cieľom je pripraviť našich žiakov na úspešné pokračovanie na jednotlivých typoch stredných škôl. Tento cieľ sa nám darilo plniť aj v tomto školskom roku.
Pozitívne hodnotíme aj činnosť školského klubu detí. Jeho aktivity významnou mierou prispievajú ku skvalitňovaniu výchovy a vzdelávania na 1.stupni. V tomto školskom roku sme prvýkrát otvorili školský klub detí vedený v anglickom jazyku v dvoch oddeleniach. Tento náš pilotný projekt sa stretol s pozitívnym ohlasom rodičov i detí navštevujúcich tento anglický školský klub.
Za uplynulé roky sme svojou prácou a snahou vytvorili školu , ktorá je plná ľudskosti a osobného prístupu k žiakom.
V našej práci sa nám darí aj vďaka kvalitnej spolupráci s rodičmi.
Dnes má naša škola vysokú dôveru nielen v rámci nášho sídliska ale aj v rámci celého mesta.
Psychohygienické požiadavky pre zabezpečenie prevádzky školy a výchovno-vzdelávací proces sú zabezpečné v súlade s požadovanými normami.
Spolupráca školy s rodinou má výrazný vplyv na školskú úspešnosť žiakov, zlepšuje motiváciu žiakov k učeniu a ich disciplínu v procese výchovy a vzdelávania.
Rodičia so školou pravidelne spolupracujú, prichádzajú na konzultácie s vyučujúcimi, prípadne prichádzajú na základe predvolania.
Spolupracujú s triednymi učiteľmi pri zabezpečovaní podujatí v rámci triedy ale pomáhajú aj pri organizácii a realizácii mimoškolských aktivít.
Dobrá vzájomná spolupráca školy a verejnosti prispieva kzlepšeniu motivácie žiakov k učeniu, ich disciplíne v procese výchovy a vzdelávania a zvyšuje študijnú výkonnosť žiaka. Spoluprácu s rodičmi budujeme na báze rovnocenného partnerstva, ako možnosti získavania spätnej väzby o kvalite školy.
Od rodičov vyžadujeme pravidelnú spoluprácu, stretávame sa s nimi minimálne 1x mesačne prostredníctvom konzultačných dní alebo formou triednych stretnutí. Uskutočňujeme dni otvorených dverí, ale rodičia a záujemcovia o školu, môžu školu kedykoľvek navštíviť a pozrieť si jednak interiér školy ale aj vyučovacie hodiny.
Pre rodičov pripravujeme rôzne aktivity, na ktoré sú prizývaní ( imatrikulácia, besiedky, dramatizácie- vystúpenie jednotlivých tried, karneval,rozlúčka so šlabikárom a pod.)
Spolupráca s inými subjektmi, ciele spolupráce:
Mestská polícia - preventívne programy
múzeá, knižnice - exkurzie a podujatia pre žiakov
CVČ- zabezpečovanie krúžkovej činnosti - SCVČ, Galaktická, environmentálna a ochranárska problematika - CVČ
Domček, súťaže - CVČ Popradská
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie
Materské školy - poskytovanie informácií na zabezpečenie bezproblémového prechodu detí do školy
Prírodovedecká fakulta UPJŠ- poskytovanie cvičných učiteľov pre prax budúcich učiteľov
Vypracoval: Mgr. Peter Ferenčák
V Košiciach, 17. októbra 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30. septembra 2019
Powered by aSc EduPage