• English kids club

    • Deti sú ako malé špongie ...

     „Miss teacher, veď vy ste nás prekabátili. Hrali sme sa a aj tak sme sa dnes naučili počítať až do sto.“ predniesol Matejko z I. A v októbri minulého roka. Dnes je z neho veľký druhák a tak už vie, ako to u nás v English Kids Club-e na Súkromnej základnej škole Dneperská 1 chodí.

     Keď zvonček oznámi koniec poslednej hodiny, on a jeho spolužiaci si pobalia tašku a stretnú sa v klube detí. Všetci sa medzi sebou dobre poznajú, pretože nás je v klube len približne pätnásť, aby sa k slovu dostal každý. Najskôr utíšime škvŕkajúce brušká na obede. Tam sa učíme stolovať, popriať si dobrú chuť, či vypýtať dupľu. Ako inak, po anglicky. Keď naberieme silu, začína sa zábava.

     Hráme sa, skáčeme, tancujeme, súťažíme, kreslíme, vyrábame, robíme pokusy a trochu vystrájame. Spočiatku boli žiaci prekvapení, tak ako Matejko. „Nemali sme tu mať angličtinu? Sedieť v lavici a písať si? Alebo aspoň tíško počúvať, čo pani učiteľka hovorí?“ Nuž, mali aj nemali. Pani učiteľky sú tu totiž veľmi prešibané a tak každý deň vymýšľajú, ako učiť tak, že si to vlastne nikto ani nevšimne. Veď komu by napadlo, že pri hľadaní pokladu sa učíme pomenovať predmety okolo seba. Alebo keď z bazéna plného guľôčok lovíme skryté obrázky sa učíme o farbách. Či pri hode na terč čísla. Kto by povedal, že pri hmatovom pexese alebo zvukových hádankách sa naučíme o zvieratkách, a že ochutnávaním sa môžeme dozvedieť o svojich zmysloch.

     Teraz to už naše deti dobre vedia a každý deň sa tešia, čo ich popoludní čaká. O svojich dobrodružstvách porozprávali aj kamarátom, a tak máme v tomto školskom roku už 65 žiakov a otvorili sme štvrtú triedu anglického školského klubu. Je pre nás dôležité, aby boli aj rodičia súčasťou nášho školského života a tak pre nich organizujeme rôzne akcie, pravidelné otvorené hodiny a vystúpenia. Už po roku fungovania vidíme, ale hlavne počujeme skutočné výsledky. Angličtina pre tieto deti nie je žiadny strašiak. Vďaka kvalifikovaným lektorom anglického jazyka prirodzene a s ľahkosťou „nasávajú“ množstvo komunikačných fráz a príslušnú slovnú zásobu. Zapájajú sa, komunikujú a najmä sa na klub tešia.

                                                                                                                        Natália Vojtilová, lektorka

  • Kontakty

   • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
   • +421 55 674 48 38 Školská jedáleň: +421 55 674 36 31
   • Dneperská 1, 040 12 Košice Slovakia
   • číslo účtu na platbu školného: SK 22 1100 0000 0029 4703 2186 Pre ľahšiu identifikáciu platby (školného alebo ŠKD) uvádzajte, prosíme, variabilný symbol (číslo zmluvy) počas celého štúdia žiaka na našej škole. Ďakujeme. platba ŠKD: SK19 7500 0000 0040 3034 8540 školská jedáleň: SK58 7500 0000 0040 3035 2494
   • facebook.com/dneperska
  • Prihlásenie