• Organizácia nasledujúceho týždňa

  PO 29. 10.  Metodický deň pre učiteľov, pre žiakov je to NEVYUČOVACÍ DEŇ

  UT 30. 10.  ŠTÁTNY SVIATOK

  ST 31. 10.  začínajú JESENNÉ PRÁZDNINY (31. 10. - 2. 11.)

 • Literárna hádanka č. 4

  Vyzeráš ako srdce, no srdcom nie si,
  aj keď v srdci ťa vari každý Slovák nosí.

  Čech, Rus a aj ty vieš,
  že nielen dušu, ale i telo zahreješ.

  Korunu stále pyšne zdobíš,
  no nielen do nej svoju pečať vložíš.

 • Tretiaci na ekovýlete

  Tretiaci na ekovýlete

  Využili sme krásne jesenné počasie a spolu s triednymi pani učiteľkami sme sa vybrali objavovať krásy okolia Košíc. Naši tretiaci prešli v Jasovskej jaskyni 720 metrov pri prevýšení 30 metrov. Spolu vyšľapali 339 schodov pri teplote vzduchu 9 ˚C a vlhkosti vzduchu 90 %. Pozorovali stalagmity, stalagnáty, kamenné vodopády, bubny, brčká a iné formy vytvorené prírodou a časom. V tejto jaskyni zimuje až 19 druhov netopierov z celkového počtu 24 druhov žijúcich na Slovensku. Po prehliadke sme sa prešli krásnou jesennou prírodou náučným chodníkom ku kláštoru premonštrátov. To, čo sa im najviac páčilo a čo si zapamätali, ukázali na hodine prírodovedy pri výrobe projektu. Už teraz sa tešíme sa na ďalšie podobné výlety.

 • Klubová činnosť na Dneperskej

  Tento rok vám prinášame novinku. Popri pravidelnej krúžkovej činnosti vám ponúkame tematicky zameranú klubovú činnosť. Činnosť klubov je už v plnom prúde. Každý týždeň pondelok až štvrtok vás čakajú nové témy. Stačí si len vybrať.

 • Literárna hádanka č. 3

  Kraľujem, no nie na Zemi.
  Nemám sluhov ani polí.

  Korunkou som predsa sama.
  Občas zhasnem, no len zrána.

  Keď sa stratíš, len mi ver.
  Ukážem ti správny smer.

 • Matematické TA3

  Milí žiaci, štartujeme pre vás matematickú súťaž našej školy – Matematické TA3. Súťaž bude prebiehať v troch kolách počas školského roka. Zapojiť sa môže každý žiak 3. a 4. ročníka, ktorý si chce overiť svoje matematické myslenie. Prvé kolo sa bude konať 25. 10. o 14:00 v 4.B triede pre štvrtákov a v 4.C triede pre tretiakov. V prvom kole budeš riešiť 10 slovných úloh. Ak budeš úspešný, vystúpiš na „Rysy“. Po druhom zvládnutom kole to bude výstup na „Lomnický štít“ a po treťom na „Gerlachovský štít“. Za každý úspešný výstup získaš diplom a medailu. Najúspešnejší riešitelia sa zúčastnia výletu v Tatrách. Neváhaj a prihlás sa u svojej učiteľky matematiky do 21. 10. 2018!

 • Rastieme spolu...

  Rastieme spolu...

  10. október si budú deti zo školského klubu detí pamätať aj vďaka tomu, že svojimi usilovnými a pracovitými rúčkami zvládli neľahkú úlohu a to sadenie stromu na školskom ihrisku. Vďaka deťom sa naša rastlinná rodinka rozrástla. Stromček bude pripomienkou pre našich prváčikov ako rýchlo rastú. A tak, ako sa dnes s láskou naše deti postarali o stromček, tak sa stromček postará už čoskoro aj o deti, keď im v letných horúčavách poskytne útočisko pred slniečkom. Deti, sme na vás hrdé.

 • Európsky týždeň programovania na Dneperskej

  Európsky týždeň programovania na Dneperskej

  alebo <Happy>...</BeeDay>

  Zaži radosť z algoritmizácie a programovania. Logicky rozmýšľaj. Plánuj. Rozvíjaj svoju priestorovú predstavivosť. Cvič jemnú motoriku. Koncentruj sa. A to všetko v spolupráci s nami a tvojimi novými kamošmi Bee-Bot(mi). V spolupráci so Súkromným osemročným gymnáziom, Dneperská 1, Košice Vás pozývame na oslavu programovania ako tvorivej aktivity pod názvom <Happy>...</BeeDay>. Tá sa uskutoční v rámci iniciatívy Európskej únie – Európsky týždeň programovania 2018 (EU Code Week 2018). Tej sa minulý rok zúčastnilo 1,2 milióna ľudí z viac ako 50 krajín sveta. Toho roku nebude medzi nimi chýbať ani naša Dneperská. Na oslavu sú pozvané deti predškolského veku. Program oslavy bude pozostávať z aktivít, smerujúcich k osvojeniu si základných princípov programovania formou hry v hlavnej úlohe so včelími robotmi tzv. Bee-Botmi. Oslava sa uskutoční 16. 10. 2018 v čase od 9:00 do 12:00 v relaxačnej miestnosti v priestoroch školy. Všetci ste srdečne pozvaní.

 • Úspešní aj učitelia!

  Môžeme sa pýšiť športovými úspechmi nielen žiakov našej školy, ale aj skvelými výkonmi, o ktoré sa zaslúžila členka nášho pedagogického zboru. Najnovším prírastkom do velikánskej medailovej zbierky pani učiteľky Eleny Šimovej patrí úspech z Majstrovstiev sveta federácie GPC v Egri (Maďarsko), ktoré sa konali 17. septembra 2018. Získala v obrovskej konkurencii z celého sveta 1. miesto v kategórii do 75 kilogramov s výkonmi drep 200 kg (svetový rekord v danej váhovej kategórii) a tlak na lavičke 100 kg, mŕtvy ťah 190 kg. Celkový súčet bol ohromných 490 kilogramov, čím získala ďalší svetový rekord na tomto podujatí! V kategórii Masters ženy nad 40 rokov úspešne zavŕšila majstrovstvá sveta ziskom striebornej medaily. Pani učiteľke Elene gratulujeme a prajeme ešte mnoho ďalších športových úspechov!

 • Zber papiera - aktuálny stav

  Zber papiera - aktuálny stav

  Do štvrtka rána sme nazbierali 5 391,4 kg. Najviac papiera doniesli triedy: 4. A - 854kg, 620 kg, 4. B - 552 kg, 3. C - 437 kg, 9. B - 307 kg. Zber trvá do pondelka dopoludnia.

 • Literárna hádanka č. 2

  Na krku on turban má, z veľkých diaľav prichádza.

  Do Európy prvý prišiel ako dar od sultána.

  Dnes už domov všade má, farbami nás opája.

 • Medzinárodný deň hudby v našej škole

  Medzinárodný deň hudby v našej škole

  1. októbra si pripomíname Medzinárodný deň hudby. Tento sviatok hudby sme sa rozhodli osláviť aj my v našej škole. Deti mali prísť v tento deň do školy „hudobne oblečení“ a „hudobne naladení“. Okrem toho sme pre deti pripravili Tvorivé dielne zamerané na výrobu jednoduchých hudobných nástrojov. A toto sú najtvorivejší a najoriginálnejší „hudobníci“ Dneperskej: Janko Mikloš 1. A, Patrik Liba 1. A, Tamarka Virágová 1. B, Ninka Šoltésová 2. D, Emka Kuzmová 2. D, Anička Chen 4. C, Krištof Polačko 5. B, Sebko Laczkó 5. C, Julka Luciková 6. B, Sára Parkanská 5. A. Najviac „hudobne naladená“ trieda v tento deň bola trieda 2. B. Ako to u nás 1. októbra vyzeralo si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Keramika pred dospelých

  Radi by ste si zhotovili vlastný keramický výrobok pre potešenie seba alebo svojich blízkych? Máte možnosť svoje zručnosti vyskúšať na krúžku keramiky v mesiacoch október – jún 2018/2019 v priestoroch našej školy. Stačí, ak svoj záujem potvrdíte záväznou prihláškou, ktorú nájdete na stránke školy. Krúžok začne svoju činnosť od 12. 10. 2018 (t. j. v piatok) od 16,00 do 17,30 hod. Podmienkou je naplnenie počtu minimálne piatimi záujemcami. Prihláška TU: Prihlaska_na_keramicky_kruzok_pre_dospelych_2018-19.docx

 • ZBIERKA PRE ÚTULOK

  ZBIERKA PRE ÚTULOK

  Na známosť sa dáva, že sa začína októbrová zbierka pre útulok zvierat - konkrétne pre psíkov! Čo by nám pomohlo: ryža, cestoviny, konzervy, ovsené vločky, kvalitné granule, deky a dezinfekčné prostriedky. Vaše dary prevezme ktorákoľvek pani vychovávateľka. Ďakujeme!

 • ZBER PAPIERA

  ZBER PAPIERA

  Opäť je tu jesenný zber odpadového papiera! Veríme, že sa všetci zapojíte. Na obvyklom mieste na školskom dvore v termíne 8.-15. októbra máte možnosť priniesť papier ráno v čase 7:00-8:00 a popoludní 14:00-15:00.

 • Korešpondenčné semináre z matematiky

  Korešpondenčné semináre z matematiky

  UPJŠ v Košiciach v spolupráci so združením STROM ponúka pre žiakov, ktorí majú radi matematiku, zimnú sériu úloh korešpondenčných seminárov Malynár (pre žiakov 4.-6. ročníka) a Matik (pre žiakov 7.-9. ročníka). Semináre sú dobrou prípravou na riešenie matematických súťaží ako aj na rozvoj logického myslenia a matematických zručností. Odmenou pre najlepších riešiteľov oboch kategórií je zimné i letné päťdňové sústredenie plné zaujímavých aktivít aj zábavy mimo školy i domova. Ak vás, milí žiaci, matematika baví, neváhajte a pozrite si aktuálne zadania úloh pre tento školský rok. Termín zaslania vašich riešení je už v októbri. Všetkým záujemcom držíme palce a prajeme veľa dobrých nápadov pri riešení netradičných matematických úloh. Aby ste sa mohli hneď pustiť do práce, ponúkame potrebné stránky: https://malynar.strom.sk/sk/sutaze/semester/posledny/ https://matik.strom.sk/sk/sutaze/semester/posledny/

 • Hádanková štafeta

  Hádanková štafeta

  Zúčastni sa, hádaj a vyhraj! Každý týždeň nájdeš na stránke našej školy jednu hádanku. Zozbieraj čo najviac odpovedí a prines ich do kabinetu slovenského jazyka a literatúry pani učiteľke Eve Šafrankovej Konečnej. Netráp sa, ak nebudeš mať všetky odpovede, lebo nie všetky hádanky sú jednoduché. Popri zábave môžeš vyhrať:
  1. miesto: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 10 €
  2. miesto: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 7 €
  3. miesto: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 7 €

  A prvá hádanka je tu:
  Vo výškach si často sedí, do rodín nám šťastie nosí.
  Až sa teplé lúče stratia, opustí nás, no zas sa vracia.
  Dlhé nohy ako dáma, nikdy na nich nesedáva.

 • Cezpoľný beh

  Cezpoľný beh

  V utorok 2. októbra 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže v Cezpoľnom behu mladších a starších žiakov a žiačok ZŠ - okresné kolo. Za starších žiakov súťažili Alec Blága, Tomáš Cicoň a Kamil Kobilic. Kamil zo všetkých zúčastnených dobehol ako štvrtý. Za staršie žiačky nás reprezentovala Alexandra Pastulová, Olívia Kukľová a Simona Husťáková. Za mladších žiakov bežali Krištof Polačko, Jakub Biško a Daniel Brutovszky. Milým prekvapením boli naše mladšie žiačky a to Ema Kvokačková a Karin Sinsig, ktoré sa umiestnili na 3. mieste. Všetci podali skvelé výkony aj napriek nepriazni počasia, čo nás veľmi teší a držíme im palce aj v ďalších súťažiach.

 • Prváci v knižnici

  Prváci v knižnici

  Naši malí prváci si pomaly zvykajú na školu, na nových kamarátov i na pani učiteľky a vychovávateľky. Naučili sa pravidlá triedy i pekné sedenie pri písaní prvých čiar, dokonca už poznajú pár písmen. Minulý týždeň sa vybrali do pobočky verejnej knižnice Jána Bocatia na našom sídlisku. Pani knihovníčka im ukázala, čo všetko v knižnici môžu nájsť a ako sa v knižnici majú správať. Nakoniec všetky tri triedy zložili test správneho člena knižnice a tak sa môžu prísť s rodičmi zapísať a získať čitateľský preukaz. Zároveň si vypožičali pekné knižky. Prajeme im veľa zaujímavých zážitkov pri knihách!

 • Cesta do praveku

  Cesta do praveku

  Aj takto by sme mohli nazvať dejepisnú exkurziu, ktorú absolvovali naši šiestaci v utorok 25. septembra. Spolu s pani učiteľkami dejepisu navštívili kaštieľ a Archeopark v Hanušovciach nad Topľou. V podzemí barokového Veľkého kaštieľa sa nachádza expozícia Svet dávnych vekov, ktorá v sebe spája tradičnú prezentáciu originálnych archeologických nálezov s interaktívnymi doplnkami a trojrozmerným zobrazením jednotlivých období praveku až po novovek. Po prehliadke tejto expozície sa šiestaci presunuli do neďalekého Archeoparku, kde nemuseli len pozerať. Mohli dokonca na vlastnej koži zažiť život v inej dobe – mohli vojsť do pravekých obydlí, vykúšať prastaré nástroje, počúvať zvuk prvých hudobných nástrojov. A neobyčajný výlet do minulosti zakončili streľbou z luku a výrobou keramiky, náramkov či prstienkov. Domov sa vrátili obohatení o užitočné informácie, ktoré nepochybne využijú na hodinách dejepisu (a nielen tam).

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria