• Ukáž, čo vieš!

  V druhom kole tejto prírodovednej súťaže si žiaci 4. ročníka vyskúšali svoje prírodovedné vedomosti na tému STOJATÉ A TEČÚCE VODY. V teoretickej časti ukázali výborné vedomosti na úrovni piataka. Učili sme sa o ondatre, vydre, šťuke, kaprovi, prasličke a riasach. Aj v praktickej časti využili svoju zručnosť a vytvorili peknú koláž. V konkurencii devätnástich škôl naše päťčlenné družstvo postúpilo vyššie a získalo 2. miesto! Gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!

 • Futbalový turnaj

  Futbalový turnaj jazerských základných škôl o Putovný pohár starostky mestskej časti sa aj tento rok niesol do posledných chvíľ v duchu vyburcovaných emócií. O cenné trofeje sa zápolilo tento rok v našej škole, ktorá v uplynulom ročníku získala tento putovný pohár. Ako súťaž prebiehala? Chlapci zo ZŠ Bukovecká prišli naberať cenné skúsenosti a tak sa do bojov zapojili aj mladšie ročníky. Ich statočné a oduševnené srdcia však nestačili na „fyzičku“ starších spolužiakov, a tak si napokon vybojovali 3. miesto. Finálový zápas medzi školami Dneperská a Družicová bol napínavý do poslednej chvíle. Doslova v posledných sekundách Dneperská zvýšila náskok a vyrovnala skóre dvoch vzájomných zápasov. Nasledovali pokutové kopy, pri ktorých sa Šťastena priklonila na stranu chlapcov z Dneperskej. Putovný pohár tak už druhý rok ostáva vo vitríne našej školy. Sumár:
  Najlepší brankár – Dávid Kováč, ZŠ Bukovecká
  Najlepší strelec (20 gólov) – Patrik Skonc, ZŠ Družicová
  Najužitočnejší hráč turnaja – Dávid Poľak, SZŠ Dneperská
  Poradie družstiev: 

  1. SZŠ Dneperská
  2. ZŠ Družicová
  3. ZŠ Bukovecká

 • Pytagoriáda – školské kolo

  Naši najrýchlejší počtári sa stretli už tradične na decembrovom školskom kole Pytagoriády. Úlohou súťažiacich bolo vyriešiť 15 matematických úloh s využitím svojich vedomostí a kombinačných schopností v časovom limite 60 minút. O celkovom výsledku súťažiacich rozhodovala nielen správnosť, ale aj čas riešenia úloh. V tomto ročníku súťaže sa najviac darilo piatakom, najmenej tretiakom. Úspešným riešiteľom blahoželáme a držíme palce v obvodnom kole. Výsledky s bodovým vyhodnotením všetkých riešiteľov školského kola súťaže si pozrite v priložených tabuľkách. Pytagoriada_2017_sk.pdf

 • Školské kolo Dejepisnej olympiády

  Jubilejný 10. ročník majú za sebou žiaci, ktorí sa zúčastnili školského kola Dejepisnej olympiády. Nadšenci histórie súťažili 6. 12. 2017 písomnou formou a dnes už poznáme víťazov a zároveň reprezentantov našej školy v okresnom kole. Našu školu budú 15. 2. 2018 reprezentovať títo žiaci: Patrik Horváth a Oliver Mikuľák zo 6. A, Natália Barnová a Alexandra Válentová zo 7. B, Jerguš Halčák a Michaela Moravská z 8. C a  Tamara Štofková a Matej Tokarčík z 9. B.

 • Olympiáda v ANJ - školské kolo

  Dňa 12. 12. 2017 prebehlo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku pre 2. stupeň. Zúčastnilo sa ho 15 žiakov v dvoch kategóriách, ktorí si zmerali svoje sily v počúvaní a čítaní, postupujúci aj v rozprávaní. V kategórii pre 5.-7. ročník sa najlepšie umiestnil Jožko Balog zo VII. B a kategóriu pre staršie ročníky vyhrala Anka Bukusová z VIII. A - obaja postupujú na okresné kolo, ktoré sa uskutoční 16. januára 2018 na ZŠ Gemerská 2. Všetkým zúčastneným ďakujeme za prejavené nadšenie, výhercom gratulujeme a tešíme sa na boj v okresnom kole!

 • Šaliansky Maťko

  Bola raz jedna malebná krajina – Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa... Šalianskeho Maťka mala! A tu si detičky rozprávali, čo je dobré a čo je zlé, koľko hrdinov poznajú, princov, chudobných synčekov, hlupáčikov, popolvárov, čo sedemhlavých drakov prekonať majú… Takto by sme mohli predstaviť súťaž v prednese slovenskej povesti, ktorá prebehla dňa 11. decembra v našej škole. Kto vyhral? V I. kategórii (2.-3.ročník) sa umiestnili títo žiaci: 1. miesto: Radka Mužíková 2. A, 2. miesto: Vivienne Sojková 3. C, 3. miesto: Nina Nepšinská 2. C. Cenu poroty získali: Karla Kroková z 2. A a Tatiana Mahutová z 2. B. V II. kategórii (4.-5. ročník) sa umiestnili títo žiaci: 1. miesto: Monika Rusinková 5. A, 2. miesto: Veronika Počatková 4. B a 3. miesto: Ema Macichová 5. C. Cenu poroty získali: Samuel Jeník z 5. B, Terezka Ferenčáková z 5. C, Kertésová Nella a Kertésová Sára zo 4. C. V III. kategórii (6.-7. ročník) boli úspešní a získali umiestnenie žiaci: 1. miesto: Andrea Kaššaiová 6. B, 2. miesto: Alexandra Válentová 7. B, 3. miesto: Laura Šofová 7. A  a  Oliver Mikuľák 6. A.

 • Vyhodnotenie SUDOKU

  Minulý týždeň sa konal už 8. ročník Majstrovstiev školy v riešení sudoku. Všetci nadšenci tohto hlavolamu si preverili svoje zručnosti v dvoch kategóriách. Zišlo sa ich 37, v časovom limite 30 minút zvládlo sudoku vyriešiť 25 z nich. Výsledky: V kategórii žiakov 4.-5. ročníka zvíťazila Karolínka Zábojová zo IV. C, ktorá súťažné sudoku vyriešila za 3 minúty a 13 sekúnd. Ďalšie dve miesta na stupňoch víťazov si podelili dievčatá z V. C triedy Emka TomkováBarborka Pundžáková. Kategóriu žiakov 6.-9. ročníka vyhrala žiačka VIII. A triedy Danka Semancová, čím obhájila minuloročné prvenstvo. Ďalšie priečky v rebríčku úspešných riešiteľov patria Saške Válentovej zo VII. B a Simonke Husťákovej z VIII. B triedy. Všetky menované dievčatá pozývame v piatok počas veľkej prestávky do zborovne, aby sme im odovzdali vecné ceny. Ostatní úspešní riešitelia budú svojou vyučujúcou odmenení jednotkou do matematiky. Čítajte VIAC...

  Pochvala patrí aj tým súťažiacim, ktorým sa v tomto ročníku nedarilo. Sme radi, že ste si popri všetkých školských povinnostiach našli čas a neváhali si po vyučovaní zasúťažiť hoci aj so staršími spolužiakmi. Blíži sa čas leňošenia pri vianočnom stromčeku, ktorý môžete využiť aj na zdokonalenie sa v riešení tohto známeho hlavolamu. Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a pri riešení sudoku sa tešíme na stretnutie opäť o rok. Viac informácií sa dozviete z výsledkovej listiny, ktorú nájdete na matematickej nástenke na 2. poschodí budovy našej školy. Tiež si nezabudnite pozrieť fotogalériu. A ešte niečo na záver... Ak máte radi hlavolamy, tak vedzte, že vo februári pre vás pripravujeme súťaž v skladaní klasickej Rubikovej kocky na čas. Takže skladajte, trénujte a najmä rozmýšľajte.

 • Piekli sme s Mášou

  Až z ďalekého Ruska k nám pricestovala obľúbená Máša s Medveďom, aby sme sa spoločne nielen zabavili, ale aj voňavé dobroty si upiekli s deťmi z materských škôl. Vianočná atmosféra i fantastická vôňa perníkov sa niesla celou našou školou. Deti mali možnosť navštíviť krajinu Rozprávkovo, Lego herne i Srdiečkovo, kde si vyrobili srdiečka z korálkov. Ďakujeme deťom i pani učiteľkám z MŠ Azovská, MŠ Dneperská, MŠ Jenisejská a MŠ Galaktická a tešíme sa na Vás o rok. A ktohovie, možno okrem Máše nabudúce príde i niekto iný!

 • Na svätého Mikuláša...

  Na svätého Mikuláša v nebi býva veľký ruch,
  anjelíci všetkým deťom robia účty zo zásluh.
  Dopoludnia vypisujú rôzne značky z hrubých kníh,
  popoludní ukladajú dobré skutky vedľa zlých.
  K večeru už uzly viažu a škriepok tam veru niet...
  a na váhach prevažujú... Či to slýchal kedy svet?
  Potom nosia na dlhý stôl účty celkom hotové,
  svätý Mikuláš z nich číta radom slovo po slove.
  Keď už všetko videl, čítal, potom svoje vysloví:
  „Dobrým veľa cenných vecí,
  zlým len prútik brezový.“

 • Lomihlav

  Matematické združenie STROM v spolupráci s UPJŠ pripravilo pre žiakov 7.-9. ročníka základných škôl už 17. ročník súťaže v riešení náročných matematických úloh, hlavolamov a hádaniek s názvom Lomihlav. V budove kultúrno-spoločenského centra na Jedlíkovej ulici sa stretlo 54 tímov z celého Slovenska. Súťažiaci mali možnosť využiť svoje matematické zručnosti, preukázať schopnosť tímovej spolupráce, naučiť sa niečo nové, porovnať svoje sily s rovesníkmi či stretnúť nových kamarátov so záľubou v matematike. V silnej konkurencii obsadilo naše družstvo v zložení Lukáš Boguský, Erik Lazár (obaja z VIII. B), Adelka Horváthová (VII. A) a Miško Dlabaj (VII. B) skvelé 8. miesto. Z košických škôl sa im nepodarilo zdolať iba jednu. Náš tím svojim umiestnením potvrdil miesto v prvej osmičke každoročne oceňovaných tímov, ktoré si naša škola drží už posledných päť rokov. Našim šikovným počtárom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy na celoslovenskej úrovni. Výsledkovú listinu, fotogalériu, informácie o súťaži a akciách združenia STROM nájdete na stránke matik.strom.sk/sk/lomihlav/.

 • Rozprávkový večer

  Vo štvrtok  podvečer 30. 11. sa naša škola zmenila na čarovný rozprávkový les, v ktorom pani učiteľky A. Kokoruďová, N. Dorková, L. Grúsová a M. Cicoňová spolu so žiakmi 1. D, 3. A, 4. A a 4. C pomáhali prasiatku z rozprávky „O troch prasiatkach“ postaviť domček jeho snov z tehál a tak pomôcť aj jeho súrodencom, ktorých chytil zlý vlk. Prasiatku chýbalo 10 tehál na dokončenie domčeka. Žiaci v skupinách hľadali tieto tehličky, pri tom museli riešiť rôzne úlohy a hlavolamy z finančnej gramotnosti, matematiky, slovenského jazyka, anglického jazyka, čítali s porozumením, ale aj plnili športové disciplíny. Na ceste za tehličkami im bol v pätách hrozivý vlk. Všetci žiaci úspešne dorazili do cieľa aj s desiatimi tehličkami a podarilo sa im tak dostavať prasiatku vytúžený domček. Každý žiak potom na jednu „tehličku“ napísal alebo nakreslil, čo sa mu páčilo. Tehličky sme nalepili do vopred pripravených domčekov. Nasledovala zábava, stoličkový tanec a hlad sme zahnali vynikajúcou pizzou a sladkou čokoládkou. Veľká vďaka patrí aj našim žiakom z 8. C, ktorí pani učiteľkám pomáhali pri všetkých disciplínach.

 • Farebný týždeň

  V čase od 27. 11. do 1. 12. prebiehal v našej škole „Farebný týždeň“. Viete si predstaviť, aký by bol svet bez farieb? Smutný, jednotvárny a pochmúrny. Ale my sme škola veselá! Vybrali sme pre tento týždeň 5 krásnych farieb, do ktorých sme sa všetci obliekali. V pondelok to bola červená, v utorok žlto-oranžová, na stredu sme vybrali modrofialovú, vo štvrtok zelenú a piatok sme zakončili hnedou farbou. Okrem obliekania sme si posvietili aj na zdravé potraviny, lebo iba zdravé stravovanie je zázračnou truhlicou nášho zdravia. Celý týždeň žiaci na 1. stupni ochutnávali zdravé mňamky vo farbách daného dňa (jablko, mrkvu, čučoriedky, kaleráb a vlašský orech). Okrem ochutnávania sa o týchto potravinách dozvedeli aj mnohé zaujímavosti, ktoré potom mohli zúročiť v malom kvíze.

 • Prírodovedná súťaž Ukáž, čo vieš!

  Žiaci 4. ročníka si vyskúšali svoje prírodovedné vedomosti. V prvom kole to bola téma POLIA A MEDZE. Pomocou internetu, encyklopédií a kníh sme najprv vyhľadávali a spracovali rôzne informácie a zaujímavosti o predpísaných zvieratkách. V teoretickej časti štvrtáci dokázali, že vedia pracovať v tíme a o bocianovi, slimákovi, škovránkovi, zajacovi, hrabošovi a bystruške sa naučili veľa nových zaujímavostí. V praktickej časti žiaci ukázali aj svoje tvorivé schopnosti a zručnosti a vytvorili veľmi peknú koláž bociana a zajaca v prírode. V konkurencii 19 družstiev nášho mesta sme získali krásne 3. miesto! Tu sú naši prírodovedci: Ema Kvokačková – IV. A, kapitán tímu Krištof Polačko, Nina Horváthová IV. B, Veronika Tóthová a Leonard Ivanko – IV. C. Gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!

 • Mladý prekladateľ

  Dňa 21. 11. 2017 sa v našej škole konala súťaž v anglickom jazyku pod názvom Mladý prekladateľ. Súťaže sa zúčastnili žiaci 7. ročníka. Úspešne sa popasovali s ťažkým prekladom viet a článkov zo slovenského do anglického jazyka a naopak. Súťažiaci boli rozdelení do skupín a dohromady sme ich napočítali až 12. Najviac sa darilo skupine zo 7. B triedy v zložení: Jozef Balog, Michal Dlabaj a Marek Hric, ktorá obsadila 1. miesto. Veľmi tesne za nimi skončila skupina zo 7. A – Daniel Roháč, Sára Darbinjanová a Adrián Zbur. Pekné 3. miesto obsadili dievčatá zo 7. A v zložení: Olívia Kukľová, Karin Runčáková, Katarína Čechová a Tatiana Zelenáková. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme im prsty na blížiacej sa školskej olympiáde v anglickom jazyku, ktorá sa uskutoční už začiatkom decembra.

 • Cesta nie je ihrisko

  Naši prváci si vedomosti z učiva Bezpečná cesta do školy overili aj v praxi s pani policajtkou, ktorá k nám prišla na besedu do všetkých tried prvého ročníka.

 • Liga 4 x 4

  Gymnázium na Alejovej ulici je už 11 rokov organizátorom netradičnej mate- matickej súťaže. Je určená 4-členným družstvám žiakov 5. ročníka. Aj keď sa našim piatakom Peťke Kőtelesovej (5. A), Emke Tomkovej (5. C), Samkovi Jeníkovi a Miškovi Katriňákovi (5. B) nepodarilo obhájiť minuloročné prvenstvo, zo súťaže si odniesli skúsenosti v riešení netradičných matematických úloh. Ich dobrá spolupráca a matematické zručnosti boli premenené do 3. miesta. Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa matematických úspechov.

 • Detské práva

  Možno neviete, ale deti majú svoj sviatok nielen 1. júna, ale aj 20. novembra. V tento deň bola v roku 1959 prijatá Deklarácia práv dieťaťa a v roku 1989 Dohovor o právach dieťaťa. Každý rok pri tejto príležitosti prezentujú práva dieťaťa starší spolužiaci mladším. Na prvý stupeň sme zvyčajne poslali tých najstarších – ôsmakov alebo deviatakov. Tento rok bol výnimočný v tom že na misiu k mladším spolužiakom sme vyslali prvýkrát piatakov. Vo všetkých triedach prvého ročníka predstavili nielen práva dieťaťa, ale s prvákmi sa aj zahrali a porozprávali. Za kvalitnú a zodpovednú prípravu ďakujeme týmto žiakom 5. C triedy: Sarah Mitruškovej, Eme Macichovej, Eme Tomkovej, Veronike Kušnírovej, Viktórii Janečekovej, Alexandre Radvanskej, Sandre Štesovej a Damiánovi Popovičovi.

 • iBobor

  je matematická súťaž, prebiehajúca v interaktívnom prostredí. Žiaci 2. stupňa súťažili v termíne 8.-10. novembra 2017. Podľa nových pravidiel sa súťažilo v troch kategóriách: Bobríci (5. ročník), Benjamíni (6.-7. ročník) a Kadeti (8.-9. ročník), spolu 50 žiakov. Pri riešení úloh sa súťažiaci popasovali s úlohami rôznej obtiažnosti od najľahších po najťažšie. Cieľom súťaže bolo podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, iniciovať v žiakoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Preto symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor. Medzi TOP najlepších v tejto súťaži patria: Smoroň 5. C (100 %), Tomková 5. C (91,67 %) a Mačugová 5. C (87,5 %), Balog 7. B (83,4 %), Dura 9. B (93,8 %), Boháčová 8. B (86,7 %) a Pundžák 8. A (83,4 %). No a kto ešte z našich žiakov bol najusilovnejší? Zistíte to, milí rodičia, v IŽK. Každý žiak, ktorý získal viac ako 75 % zo všetkých bodov (max 80), dostane z matematiky jednotku. Ocenení budú aj ďalší menej úspešní účastníci súťaže. Všetkým gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže iBobor. Výsledková listina: iBobor__2017.pdf​​​​​​​

 • Pomáhame spoločne

  Sú milí, sú prítulní, sú malí i veľkí, sú chápajúci a vedia rozosmiať a potešiť človeka v ťažkej chvíli. Už viete, o kom hovoríme? O našich štvornohých kamarátoch. Celý mesiac október ste sa mohli zapojiť do zbierky pre košický útulok a niektorí z nás sa stretli v nedeľu 12. 11. pred školou, aby odovzdali vyzbierané veci opusteným psíkom. Spoločne sme vyvenčili zopár nemých tvárí a veríme, že sme vykonali dobrú vec. Pomohli sme spoločne. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli. O tom, ako to vyzeralo, sa presvedčíte už čoskoro v našej fotogalérii.

 • Zbierka pre psíkov

  Milé deti, milí rodičia! Ďakujeme za vašu pomoc pre opustených psíkov v košickom útulku. Zbierka je úctyhodná, preto prosíme rodičov s deťmi, ktorí môžu a chcú prísť odovzdať veci do útulku za našu školu, aby sa dostavili v nedeľu 12. 11. 2017 o 14,00 hod. pred školu. Prosím hlavne rodičov, ktorí sú ochotní prísť s dieťaťom vlastným autom. Spoločne by sme veci odviezli do útulku a zároveň vyvenčili psíkov. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme o týždeň neskôr. Záujemcovia, prosím, prihláste sa do piatku 10. 11. 2017 u p. Pachingerovej.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria