• Farebný týždeň

  Farebný týždeň

  V čase od 26. 11. do 30. 11. prebiehal v našej škole „Farebný týždeň“. Pre tento týždeň sme vybrali 5 krásnych farieb, do ktorých sme sa všetci obliekali. V pondelok to bola žlto-oranžová, v utorok zelená, na stredu sme vybrali červenú, vo štvrtok hnedú a piatok sme zakončili bielou farbou. Okrem obliekania sme ochutnávali každý deň fajnotku v danej farbe (hurmikaki, hrušky, brusnice, čokoládu a bielu reďkovku). Okrem maškrtenia sa žiaci o týchto fajnotkách dozvedeli aj nejaké zaujímavosti, ktoré potom mohli zúročiť v malom kvíze.

 • Apartmány pre vtáčikov

  Apartmány pre vtáčikov

  Presne tak! V stredu 28. 11. 2018 deti zo školského klubu detí za pomoci mamičiek, ockov a dedkov vyrobili prekrásne vtáčie búdky a kŕmidlá. Deťúrence šmirgľovali, klinčekovali, maľovali a pod ich šikovnými rúčkami vyrástlo 9 apartmánov pre vtáčiky. Všetci zúčastnení prispeli k veľmi príjemnej atmosfére pri práci (zábave). Veľmi pekne ďakujeme, že ste si urobili čas pre svoje deti, ale hlavne pre „DOBRÚ VEC“. Veľké poďakovanie patrí: p. Hvizdošovej, p. Hrehovej, p. Hvizdošovi, p. Harbuľákovi, p. Macoškovi, p. Germanovi, p. Kardošovi, p. Haluškovi, p. Varinskému a samozrejme všetkým deťom. A ako sme sa pritom zabávali? To si už pozrite v našej fotogalérii.

 • Aj zvieratá sú živé bytosti

  Aj zvieratá sú živé bytosti

  V stredu 21. novembra sa deti zo školského klubu detí zúčastnili výchovného koncertu s environmentálnym zameraním v podaní umeleckej agentúry AMOS, ktorá prostredníctvom známych pesničiek a videoprojekcie upozorňuje na problematiku potreby ochrany zvierat. Deti si s hudobníkmi s radosťou zaspievali. No a aký bol koncert? Stačí sa opýtať detí.

 • Vyhodnotenie iBobor

  Vyhodnotenie iBobor

  Informatickej súťaže sa na Slovensku zúčastnilo 77 928 súťažiacich z 979 škôl. Súťaž sa pre tento školský rok skončila a my máme výsledky všetkých žiakov našej školy. Úspešní riešitelia sú všetci súťažiaci, ktorí dosiahli aspoň polovicu "kladných bodov". Teda úspešný riešiteľ musel získať v kategórii Bobrík aspoň 60 bodov, v kategórii Kadet a Benjamín aspoň 50 bodov, v kategórii Nevidiaci ZŠ aspoň 30 bodov. Z 82 súťažiacich z II. stupňa patrí 46 žiakom diplom úspešného riešiteľa. Dokonca Samuel J. zo VI. B, Patrik H. zo VII. A a David P. z IX. A získali vo svojej kategórii maximálny počet bodov. Všetci žiaci si môžu po prihlásení svojim súťažným kódom pozrieť svoje riešenia, porovnať ich so správnymi odpoveďami a zanechať odkaz v ankete. Ďakujeme zúčastneným a gratulujeme úspešným. Klikni na vyhodnotenie_iBobor_18-19.pdf

 • Bedminton a streľba

  Bedminton a streľba

  Naša škola sa v novembri úspešne zapojila do dvoch súťaží a to Bedminton žiakov a žiačok ZŠ a tiež Streľba žiakov a žiačok ZŠ. Veľmi úspešne, pretože žiačky Alexandra Pastulová a Michaela Tokarčíková obsadili 2. miesto a spomedzi 4 družstiev prehrali jeden zápas v náročnej konkurencii. Naši chlapci Oliver Mikuľák a Matúš Štefánik sa umiestnili na 1. mieste a vybojovali si postup na krajské kolo. A jediný zástupca z našej školy Marek Horváth súťažil v streľbe a spomedzi 84 žiakov z rôznych základných škôl získal krásne 2. miesto. Naším úspešným športovcom gratulujeme a držíme prsty aj naďalej.

 • Ponuka klubovej činnosti na tento týždeň

 • Stali sme sa súčasťou „veľkej veci“

  V rámci iniciatívy Európskej únie – Európsky týždeň programovania 2018 sme toho roku priložili ruku k dielu aj my. Výsledkom bol nielen úspešný prvý ročník <Happy>...</BeeDay>, organizovaný v spolupráci so Súkromným gymnáziom, ale aj aktivita pod názvom Mysli, kóduj, testuj a hraj. Jej hlavnými aktérmi boli žiaci našej IT prípravky, teda žiaci 5. C. Tí v úlohe učiteľov zasväcovali do tajov programovania žiakov štvrtého ročníka. Cieľom bolo oboznámenie sa so všetkými fázami programovania ako tvorivej činnosti spojenej s myslením - kódovaním - ladením a testovaním. Výstupom bola vlastná hra vytvorená v prostredí code.org.

 • Vyhodnotenie hádankovej štafety

  Vyhodnotenie hádankovej štafety

  Skončila sa nám Hádanková štafeta a poznáme víťazov. Tu sú ich mená: 1. miesto Barbora Pundžáková zo VI. B, 2. miesto Samuel Fonósi zo VII. B a 3. miesto Daniel Paľa zo VI. B. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme! Určite ste ale všetci zvedaví aj na správne riešenia hádaniek: 1. Bocian, 2. Tulipán, 3. Severka, 4. Lipa, 5. Tieň - uhádli ste?

 • Beseda so spisovateľkou

  Beseda so spisovateľkou

  Dňa 6. 11. 2018 sa žiaci IV. B zúčastnili besedy so spisovateľkou Martou Hlušíkovou v príjemnom prostredí knižnice Jana Bocatia na sídlisku Nad Jazerom. Pani spisovateľka priblížila deťom svoju tvorbu. No bola taká milá a deťom porozprávala aj o svojom detstve, lebo už vtedy jej v hlave skrsla myšlienka stať sa spisovateľkou. Inšpiráciou jej boli filmy s indiánskou tematikou, ktoré v tom čase ovládli televízne obrazovky. V tomto duchu vydala aj dielo Môj dedko rýchly šíp. Porozprávala im aj rôzne vtipné historky a zážitky z prostredia školy. Prečítala im rôzne úryvky zo svojich diel a potom odpovedala na zvedavé otázky. Pani spisovateľka oboznámila deti s dielami, ktoré budú čoskoro vydané. Dielo s tematikou staroveku vyjde už v polovici novembra tohto roka a ďalšie dve diela na jar 2019. Na záver deťom darovala autogram do ich čitateľských denníkov, v ktorých spracovali rôzne literárne diela z jej tvorby. Na pamiatku sa deti s pani spisovateľkou odfotili.

 • Zbierka pre psíkov

  Zbierka pre psíkov

  Milé deti, milí rodičia, ďakujeme za vašu pomoc pre opustených psíkov v košickom útulku. Zbierka je úctyhodná, preto prosíme rodičov s deťmi, ktorí môžu a chcú prísť odovzdať veci do útulku za našu školu, aby sa dostavili v nedeľu 11. 11. 2018 o 14,00 hod. pred školu. Prosím hlavne rodičov, ktorí sú ochotní prísť s dieťaťom vlastným autom. Spoločne by sme veci odviezli do útulku a zároveň vyvenčili psíkov. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme o týždeň neskôr. Záujemcovia, prosíme, prihláste sa do piatku 9. 11. 2018 u p. uč. Pachingerovej.

 • Matematické TA3 - 1. kolo

  Matematické TA3 - 1. kolo

  Prvé kolo matematickej súťaže Matematické TA3 je úspešne za nami. Naši tretiaci a štvrtáci si poradili s niekoľkými zaujímavými úlohami a máme mnoho úspešných, ktorým sa podarilo vystúpiť na „vrch Rysy“. Úspešným žiakom blahoželáme a držíme palce do druhého kola, ktoré bude vo februári. Dovtedy skúšajte rátať rôzne príklady a pripravovať sa tým na výstup na Lomnický štít. Dopočítania!

 • Eko rozprávky

  Eko rozprávky

  Pýtate sa, čo to je? Sú to náučné rozprávky o našej prekrásnej prírode a o tom, čo všetko sa jej môže stať. Deti zo školského klubu detí si ich môžu vypočuť každý posledný piatok v mesiaci prostredníctvom školského rozhlasu krátko po 14:00 hod. Následne detské kresby o danej rozprávke vystavujeme v priestoroch školy a máme tu už aj prvých výhercov k septembrovej rozprávke „Ako Duch hory plakal od šťastia“, a to: Ivanko Sϋč, Janka Andreaninová a Violettka Vodopianova. Pochvala patrí všetkým detičkám, ktoré sa zapájajú do kreslenia a výhercom spoločne gratulujeme.

 • Týždeň zdravej výživy

  Týždeň zdravej výživy

  Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému, dlhému a hlavne zdravému životu je ZDRAVÁ VÝŽIVA A POHYB. Preto sme sa rozhodli venovať jeden celý týždeň zdravej výžive a takto priblížiť deťom najdôležitejšie zdravé potraviny, bez ktorých by nemal byť ani jeden deň. Každý deň bol venovaný inému zameraniu:
  Pondelok – Deň ovocia
  Utorok – Deň zeleniny
  Streda – Deň bez sladkostí
  Štvrtok – Deň ovocných a bylinkových čajov
  Piatok – Deň pohybu

  Deti si každý deň na desiatu priniesli potraviny na daný deň a prvých pár minút z 1. vyučovacej hodiny sme začali jedením zdravých potravín. Štvrtok rozvoňal triedy rôznymi druhmi lahodných ovocných a bylinkových čajov. Posledný deň sme sa rozhodli venovať pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu na našom školskom ihrisku, kde sme sa zahrali s loptami a zaskákali na švihadlách. Celý tento týždeň sa niesol v znamení hesla: V zdravom tele, zdravý duch! Sme radi, že sme urobili niečo dôležité pre svoje zdravie.

 • Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníka

  Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníka

  Ministerstvo školstva zabezpečuje raz ročne v súčinnosti so základ- nými školami, vysokými školami a športovými organizáciami celo- slovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých a tretích ročníkov základných škôl. Testovanie pohybových predpokladov slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní detí tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady. Osvedčenie, ktoré dieťa dostane, hovorí o druhoch, resp. okruhu športov z pohľadu ich charakteru (silové, vytrvalostné, ...). Naši prváci v októbri vyskúšali tieto disciplíny: opakovaná zostava s tyčou, výdrž v zhybe, skok do diaľky z miesta, ľah-sed, kotúľanie 3 lôpt, beep test, vlajková naháňačka. Keď prvotná tréma opadla a deti si uvedomili, že je to zábava, začali si tieto športové aktivity aj užívať. Veľa sa nasmiali a ukázal sa ich pravý športový duch. Naši prváčikovia sú veru veľmi šikovní, pozrite si fotky zo športového dňa v našej fotogalérii. Počas celého testovania nám veľmi pomohli žiaci 9. C triedy, za čo im patrí veľké poďakovanie.

 • Hlasuj a vyhraj!

  Dostaň svoju školu na nový level. Poď na to! Vyber školu, ktorej chceš dať svoj hlas. Hlasuj za našu školu TU: https://nanovylevel.sk

 • Literárna hádanka č. 5

  Občas sa ponáhľaš predo mnou,
  občas sa plazíš len za mnou.

  Niekedy ťa zazriem po svojej pravici,
  inokedy zas po svojej ľavici.

  Len čo ale dvanásť hodín odbije,
  stratíš sa a viac ťa nevidieť.

 • Čítankovo

  Čítankovo

  Kde bolo, tam bolo, dnes nám pre žiakov 1. stupňa otvorili ČÍTANKOVO tri rozprávkové bytosti. Prišli k nám z knižky Sedem dní v pivnici od Petra Karpinského. Prašiškriatok Celestín stratil svojich rodičov a pokúša sa ich nájsť. Nie je to ľahká úloha, ale za pomoci kamarátov, moli a pavúka sa to možno podarí. Čo všetko budú musieť urobiť na ceste do dolného sveta sa dozviete, keď si aj vy prečítate túto skvelú knihu. Tak neváhajte, zájdite do knižnice, vypožičajte si ju a stretnite sa s nimi pri čítaní už počas našich jesenných prázdnin.

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  Spolu sme nazbierali 11 639,4 kg papiera.
  Jednotlivé triedy sa umiestnili takto: 
  1. miesto: 4. A – 1 145 kg; 2. miesto: 3. C – 881,5 kg; 3. miesto: 4. B – 797 kg; 4. miesto: 9. B – 795 kg; 5. miesto: 2. A – 784,5 kg; 6. miesto: 1. A – 745 kg; 7. miesto: 7. B – 525 kg; 8. miesto: 5. B – 478,3 kg; 9. miesto: 3. B – 467,5 kg; 10. miesto: 1. C – 459 kg; 11. miesto: 2. B – 435,8 kg; 12. miesto: 7. A – 379 kg; 13. miesto: 5. A aj 6. B – 367,5 kg; 14. miesto: 4. C – 367 kg; 15. miesto: 1. B – 337 kg; 16. miesto: 9. A – 328 kg; 17. miesto: 5. C – 319 kg; 18. miesto: 9. C – 316 kg; 19. miesto: 2. C – 287,5 kg; 20. miesto: 3. A – 233 kg; 21. miesto: 2. D – 221,5 kg; 22. miesto: 6. A – 212,5 kg; 23. miesto: 8. A – 194,3 kg; 24. miesto: 8. B – 155 kg.
  Poradie najlepších zberačov: 1. miesto: Samuel Brotka 1. A – 533 kg; 2. miesto: Ela Harbuľáková 2. A – 441 kg; 3. miesto: Nina Nepšinská 3. C – 313 kg.
  Ďakujeme, že chránite stromy!

 • Škola bez nenávisti

  Tri základné školy z celého Slovenska sa mohli zapojiť do pilotného programu „Škola bez nenávisti“. Jednou z nich je aj naša škola. Tento program sa bude realizovať pod záštitou MŠ SR a Iuventy Slovenským inštitútom mládeže. Zámerom pilotného ročníka programu je overenie štandardu kvality v oblasti prevencie šikanovania, kyberšikanovania a nenávistných prejavov na základných a stredných školách. Program nadväzuje na kampaň Rady Európy „No hate speech movement“, ktorá bola na Slovensku implementovaná formou kampane „Bez nenávisti na internete“.  Chceme vás, rodičov a žiakov našej školy, poprosiť o spoluprácu. V úvodnej fáze zisťujeme prostredníctvom dotazníka situáciu na našej škole v tejto oblasti. Dotazník, prosíme, vyplňte do 28. 10. 2018 prostredníctvom priloženého linku. ID našej školy do dotazníka je: ZŠKE1803
  Dotazník pre žiakov:  https://goo.gl/forms/UhMzvxGAJ5DDayx32
  Dotazník pre rodičov: https://goo.gl/forms/r65QfHnQrP3zfpB73
  Dotazník pre  učiteľov: https://goo.gl/forms/mQw8UQ4EaND0xnqI2

  Ďakujeme pekne za spoluprácu.

 • Vodný úspech

  Vodný úspech

  Máte radi vodu? Veríme, že áno. Na pitie, na čľapkanie sa, na umývanie rúk, na polievanie kvetov... Ale sú v našej škole aj takí, ktorí z nej radi vyberajú cenné kovy. Nebojte sa, nemáme na mysli žiadneho potápača alebo zlatokopa, ale Kamila Kobilica z IX. A triedy, ktorý si minulý víkend na Majstrovstvách východného Slovenska vyplával dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Za 100 m štýl prsia a 400 m v polohovom plávaní získal 2. miesto a za 200 m štýl prsia 3. miesto. Kamilovi blahoželáme a držíme prsty, aby mal k vode naďalej blízky vzťah a doplával aj k zlatu (istota je Klondike)!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria