• Dneperská Goes English

• 29.12.2022 14:43
        • Anglické Vianoce na Dneperskej

I am a little snowman

• Predvianočné obdobie bolo pre našich žiakov veľmi bohaté na zážitky. Žiaci, ktorí navštevujú anglický školský klub detí sa stretli online s Edwardom. Odpovedali na jeho zvedavé otázky, naučili sa slovíčka spojené s Vianocami a vianočný vinš v anglickom jazyku. Vyskúšali, či Edward nájde všetky odpovede na vianočné hádanky a Edwarda naučili slovenský vianočný vinš. Náš pán riaditeľ Mgr. Peter Ferenčák tiež pozdravil Edwarda, poďakoval mu za spoluprácu a poprial príjemné vianočné sviatky.

V anglickom školskom klube detí žiaci žiaci pripravili Edwardovi malý vianočný darček, ktorý sme mu spolu s ostatnými darčekovými predmetmi poslali do zahraničia.

Ďalšou zaujímavou aktivitou počas vyučovacích hodín anglického jazyka v II. ročníku SZŠ Dneperská 1 bolo spievanie anglických kolied a tvorenie domčeka pre perníkového mužíčka. Druháci s pani učiteľkou Mgr. Kaľavskou veselo zatancovali „gingerbread dance“ – tanec perníkového mužíčka.

V III. B triede si žiaci na vyučovacích hodinách anglického jazyka s Mgr. Mrázovou nacvičili krátke vystúpenie s anglickou piesňou I am a little snowman. Pozrite si video z ich vystúpenia. Ďalšie vystúpenia žiakov III. C, IV. B a IV. D s programom v anglickom jazyku nakrútime v januári 2023, lebo nám to prerušili chrípkové prázdniny.

Prajeme Vám príjemné vianočné prázdniny!

English Christmas at Dneperská Primary

Christmas time at Dneperská Primary was very exciting. Our pupils attending  the English Kids Club met Edward online. They answered his questions, learned new vocabulary and a Christmas wish. They prepared some Christmas riddles for Edward and taught him a Slovak Christmas wish. Our principal Mgr. Peter Ferenčák joined the online session with his Christmas wish for Edward and  thanked him for his dedicated volunteer work.

Our pupils attending the English Kids Club prepared a small Christmas present for Edward, which was, together with some souvenirs, sent to Edward by air mail.

Another awesome activity during the English classes in II. B class at Dneperská Primary was singing of Christmas carols, making  a house for the Gingerbread Man and dancing the Gingerbread Dance. Have a look at the photos!

During the English class in III. B with Mgr. Mrázová, our pupils sang and danced a song “I am a little snowman.“ You can watch a short video and enjoy our little ones having much fun.

Our pupils from classes III. C, IV. B and IV. D practised a song, a poem and a short story during  their English classes with Mgr. Mrázová. We will record them in January 2023 because our school had to close down due to the flu holidays before Christmas.

We wish you wonderful Christmas holidays!