• Aktivity

• ROZPRÁVKOVÝ VEČER

Kde bolo, tam bolo no predsa na našej škole sa to udialo. Tri prasiatka si chceli postaviť domčeky, ale im tehličiek chýbalo... a tak žiaci našej školy z II. C, III. C a III. A pomohli prasiatkam domčeky postavať. Vo fotoalbume sa dozviete čím museli prejsť, ako pred vlkom zutekať, ale aj to ako im nakoniec bolo dobre.

HÝB SA DNEPERSKÁ

Aj naša škola sa zapojila do Európskeho týždňa športu. Rozhodla sa zrealizovať nápad na podporu pohybu pod názvom Hýb sa Dneperská. Počas celého týždňa prebiehali veľké prestávky v škole, na futbalovom ihrisku, kde sme každý deň predstavili žiakom učiteľa, ktorý sa aktívne venuje športu.  Každý z učiteľov si pre žiakov pripravil špecifickú rozcvičku.
            V pondelok to bola p. uč. Miroslava Ďurišová - bežkyňa. Vo voľnom čase sa venuje behu. Jeden jej tréningový beh je minimálne 10km. V tomto roku zabehla 42 km na Košickom  maratóne za 4 hodiny a 6 minút. Aj jej rozcvička sa niesla v bežeckom duchu: bežecká abeceda, rozbehanie, slalomový beh a niekoľko kôl okolo futbalového ihriska.
            V utorok si žiaci vyskúšali posilňovanie vlastnou váhou s pani učiteľkou Elenou Šimovou. P. učiteľka je majsterka sveta v silovom trojboji v  kategórii do 75 kilogramov s výkonmi drep 200 kg (svetový rekord v danej váhovej kategórii) a tlak na lavičke 100 kg, mŕtvy ťah 190 kg. A koľko je to tých 200kg? Približne 10 žiakov, ktorých by pani učiteľka dokázala dvihnúť. To sa dá dosiahnuť iba pravidelným tréningom.

V stredu sa predstavila p. učiteľka Veronika Balážová - trénerka bojového umenia teakwondo. Reprezentuje nás na rôznych športových súťažiach a denne sa  venuje deťom ako trénerka. Žiaci si na rozcvičke mohli vyskúšať rôzne hmaty, výpady, zasúťažili si, kto v časovom limite urobí najviac výkopov nohou.
            Vo štvrtok zazneli tóny ľudovej hudby a p. učiteľka, folkloristka Ľubica Muchová predviedla tanečnú rozcvičku. P. učiteľka sa venuje folklórnemu tancu od malička a aktívne tancuje viac ako 20 rokov. Toho času je členkou ľudového súboru Omladina a reprezentuje krajinu v tanci doma, aj v zahraničí.
            V piatok si pre nás pripravila Airobic rozcvičku p. učiteľka Lucia Kondášová, ktorá na našej škole učí prvý rok a vedie tanečný krúžok. Spolu s dievčatami z tanečného krúžku predviedli jednoduché kroky a potom sa podľa vzoru na hudbu tancovalo 20 minút.
            Do rozcvičiek s pani učiteľkami sa aktívne zapojilo približne 260 žiakov. Poriadne sa pri tom zapotili a veríme, že ich naši učitelia motivovali a mnohí sa budú vo voľnom čase venovať niektorému z predstavených športov.

MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC

V piatok 18. 10. 2019 sa aj žiaci našej školy na hodinách náboženskej výchovy spojili v modlitbe ruženca za jednotu a pokoj vo svete. Zapojili sa tak do celosvetovej iniciatívy s názvom „Milión detí sa modlí ruženec“, do ktorej sa v minulom roku zapojilo 69 krajín z celého sveta.
            Pomodlili sa  ruženec svetla na úmysel Svätého Otca – za misie a misijné povolania.
            Prostredníctvom tejto iniciatívy mohli  hlbšie pochopiť, aká mocná je modlitba posvätného ruženca, keď sa ho modlia deti, aby vyprosili pokoj a jednotu po celom svete.
            Slovami sv. pátra Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení".

KOLOBEŽKOU OKOLO ŠKOLY

22. september je Svetový deň bez áut a tak sme si my deti zo školského klubu pripomenuli, že niekedy dávno ľudia nemali toľko áut ako dnes a aj tak sa dopravili všade kde potrebovali. Preto sme pri tejto príležitosti zorganizovali akciu „Kolobežkou okolo školy“. Okrem školskej tašky si decká v pondelok do školy doniesli aj kolobežku i prilbu – tá bola podmienkou, pretože bezpečnosť detí je na prvom mieste. Mohli ste nás stretnúť nielen pri škole, ale aj pri jazere, na hrádzi, prefičali sme okolo polikliniky no a napokon sme sa vrátili späť do našej školy. Jazdenie sa všetkým veľmi páčilo a hodina  na kolobežkách nám ubehla veľmi rýchlo.

MEDZINÁRODNÝ DEŇ MIERU

Deň 21. september je známy ako Medzinárodný deň mieru. Je venovaný mieru a oslavuje ho mnoho štátov, politických zoskupení a ľudí. Pri oslave v New Yorku v sídle OSN zvoní „Peace Bell“ (Mierový zvon). Zvon bol odliaty z mincí darovaných deťmi zo všetkých kontinentov. Na boku zvona je napísané „Long live absolute world peace“ - Nech žije úplný svetový mier.
            Aj my sme si tento deň pripomenuli rozhlasovou reláciou a naši prváci a druháci spolu s ich pani učiteľkami prispeli svojimi veselými kresbami na chodník pred školou.
            Buďme vďační, že žijeme mierovej krajine.

PIKNIK V TRÁVE

Vedeli ste, že tradícia piknikov pochádza z Anglicka? Išlo o posedenie na čerstvom vzduchu, pri ktorom sa stretla celá rodina, známi a priatelia. Teplé počasie vylákalo i nás. A tak sme sa stretli spoločne s vami. Na malú chvíľu sme odložili pracovné povinnosti, mobily, učenie i každodenné starosti a venovali sme čas príjemnému posedeniu pri dobrotách od našich mamičiek a babičiek. Povieval príjemný vánok, do nôty nám veselo štebotali vtáčiky a spev  našich detí z družiny  sa niesol celým školským ihriskom za doprovodu gitary. Nuž a viete v čom spočívalo tajomstvo nášho pikniku? Že sme sa stretli všetci spolu. Ako jedna rodina.

CEZPOĽNÝ BEH

V stredu 18. septembra sa zúčastnili naše žiačky Ema Kvokačková, Karin Sinsiq a Nina Horváthová okresného kola v cezpoľnom behu. Za chlapcov bojovali Alex Vnenčák, Matej Porubän a Jakub Biško. Všetci podali skvelé výkony chlapci skončili na 5. mieste a dievčatám sa podarilo spoločnými silami vybojovať 3. miesto. Ema Kvokačková v kategórii mladších žiačok obsadila 1. miesto. Všetkým gratulujeme za skvelé výkony.