• Súťaž o knižku „Príbehy svetových vlajok"

• 25. 1. 2021
          • Rádio Junior v rámci svojej relácie „Čo by bolo, keby... vlajky rozprávali?" minulý týždeň ponúklo zaujímavé príhody všetkých možných vlajok sveta. Počúvali ste? A viete, že robia súťaž?

Stačí, ak pošlete obrázok vlastného návrhu slovenskej vlajky. Ako by podľa vás mala vyzerať slovenská vlajka, aby si ju už nikto nepomýlil so žiadnou inou?

Pošlite ho emailom na junior@rtvs.sk, alebo priamo na Facebook - Rádio Junior do konca januára.

Tak čo? Zapojíte sa aj vy?

• Sme tu pre vás

• 21. 1. 2021
          • Školský klub detí zabezpečil svoju prevádzku tento týždeň pre deti rodičov, ktorí musia v tomto náročnom období chodiť do práce. Sme radi, že do školy sa spolu s deťmi vrátil život.

Dopoludňajšia činnosť je venovaná vyučovaniu podľa rozvrhov jednotlivých tried. Deti v tomto čase pracujú on-line so svojimi triednymi pani učiteľkami. Plne sa sústredia na vyučovanie, aby sa potom popoludní mohli v družine venovať aj oddychu a relaxácii. Deťom sa takéto vyučovanie veľmi páči o čom svedčia aj ich nazbierané jednotky a fotky v našej fotogalérii.

• Hymna Dneperskej

• 15. 1. 2021
          • „Čo nás všetkých spája, každý z vás to asi háda.

My sme ten správny tím, všetkým známi tým,

že spolu súťažíme, bojujeme, prekážok sa nebojíme.

To je naša škola, čo každý deň ťa volá,

keď si nevieš s niečím rady, vždy sa nájde niekto, kto ti poradí.

Každý problém hravo zdoláš, veď priateľov tu na to máš.

Nie je ako žiadna iná, na DNEPERSKEJ sme RODINA.“

Aj v čase korony a dištančného vzdelávania naše deti zo školského zboru a Epic bandu nezaháľali. Hoci je od septembra náročné stretnúť sa a spolu spievať, vymysleli spôsob, ako to zvládnuť. Spoločnými silami – hoci každý zvlášť, no predsa spolu - naspievali a nahrali novú hymnu našej školy. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa do tohto nášho projektu zapojili, žiakom, p. učiteľkám a tiež rodičom, ktorí nám pri tvorbe nahrávok veľmi pomohli.

Veríme, že sa vám páči a čoskoro si ju zaspievame celá škola. DNE-PER-SKÁÁÁ!

• ŠKD otvorený od 18. januára

• 14. 1. 2021
          • Milí rodičia,

od 18. 1. 2021 otvárame v čase od 6:00 do 16:00 školský klub detí pre tých z Vás, ktorí to nevyhnutne potrebujete. To znamená, že pracujete v kritickej infraštruktúre, musíte byť v práci, nemáte kde umiestniť svoje dieťa a povaha Vašej práce Vám neumožňuje vykonávať ju z domácnosti.

V prípade záujmu kontaktujte Mgr. Moniku Pachingerovú na pachingerova.monika@dneperska.sk, alebo na  t. č. 0915 896 484. Prosíme, aby ste tak urobili najneskôr do piatku 15. 1. 2021 do 15:00 hod. Ďakujeme.

• Pytagoriáda - školské kolo

• 10. 1. 2021
          • ​​​​​​​Súčasná pandemická situácia znemožnila usporiadanie množstva podujatí prezenčne, medzi nimi aj školského kola Pytagoriády. O obľúbenosti tejto matematickej súťaže svedčí každoročná najvyššia účasť súťažiacich v školských kolách zo všetkých predmetových olympiád a postupových súťaží. Organizuje sa už viac ako štyri desaťročia, tento rok však mala svoju online premiéru na platforme EduPage. Organizátori tak umožnili žiakom študujúcim v domácom prostredí súťažiť dištančným spôsobom. Do online formy sa na Slovensku zapojilo rekordných 48 961 detí.

Žiaci 3. a 4. ročníka našej školy súťažili prezenčne. Z 21 úspešných tretiakov obsadil 1. miesto Jozef Zeleňák z III. B. V štvrtáckej kategórii si 1. miesto medzi 25 úspešnými riešiteľmi vybojoval Richard Mlynár zo IV. A triedy.

Žiaci 5. – 8. ročníka využili možnosť súťažiť online. Zapojilo sa 58 žiakov, úspešných bolo 37 z nich. Tu sú mená víťazov jednotlivých kategórií: Juraj Kando (V. B), Karin Szabová (VI. B), Nina Horváthová (VII. B), Viliam Fekete (VIII. B). Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Prikladáme prehľad úspešných riešiteľov jednotlivých kategórií:

Vyhodnotenie_P3_P4
            Vyhodnotenie_P5_P6_P7_P8