• 18. 9. 2020
          • Milí rodičia a priatelia školy,

pozývame Vás na združenie rodičov a priateľov školy dňa 21. 9. 2020 o 16:00 hod.

O 15:30 sa bude konať stretnutie rodičov deviatakov s výchovným poradcom v školskej jedálni.

Vzhľadom k pretrvávajúcej pandemickej situácii Vás prosíme o dodržanie času príchodu a vstupu do školy:

1. až 4. roč. – hlavný vchod
            5. až 9. roč. – zadný vchod

Samozrejme Vás naďalej prosíme o dodržiavanie všetkých opatrení – rúško, dezinfekcia, rozostupy.

I napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam sa na Vás tešia Vaši triedni učitelia.

• Oznam o predĺženej povinnosti nosenia rúšok

• 16. 9. 2020
          • Úrad verejného zdravotníctva SR zverejnil dňa 14. septembra 2020 nové opatrenie k noseniu rúšok. Opatrením sa predlžuje povinnosť nosiť rúška na školách do 1. októbra 2020 za inak nezmenených pravidiel.

Povinnosť preventívneho nosenia rúšok platí od 14. septembra 2020 od 18:00 hod. do 1. októbra 2020 pre pedagógov a odborných zamestnancov (napr. asistent učiteľa alebo špeciálny pedagóg) a žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl v rámci vyučovania.

Nosenie rúšok v triedach nie je povinné pre mladšie deti, teda tie, ktoré navštevujú predškolské zariadenia a prvý stupeň základných škôl (ide o ucelený a nemeniaci sa kolektív; deti nosenie rúšok ťažšie znášajú; ak ho však budú na tvári akceptovať, jeho nosenie odporúčame).

Nosenie rúšok je povinné aj pre pedagógov, odborných zamestnancov a všetkých žiakov v interiérových priestoroch s výnimkou času potrebného na konzumáciu jedál a nápojov.

Výnimky z nosenia rúšok majú žiaci so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím. K žiakom s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a kožnými ochoreniami tváre, ktorým by nosenie rúška dlhší čas mohlo spôsobovať záťaž, odporúčame pristupovať individuálne, najvhodnejšie po konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

• 10. 9. 2020
          • Srdečne ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste venovali 2% z dane práve nášmu synovi Dávidovi na jeho každodenné rehabilitácie a rehabilitačné pobyty, ktoré ho pomaličky posúvajú vpred a tiež na dokúpenie rehabilitačných pomôcok.

Sme nesmierne vďační a vážime si Vašu podporu, bez ktorej by sme Dávidovi nemohli dopriať potrebné cvičenia v takej intenzite.

Má pred sebou ešte dlhú cestu, ale malé pokroky ho motivujú pokračovať, vytrvať a nevzdať sa ísť za svojim cieľom a snom raz chodiť, pokračovať v štúdiu a osamostatniť sa.

Veľmi mu to prajeme a aj vďaka Vašej podpore zlepšujeme kvalitu jeho života.

Želáme Vám úžasným učiteľom, rodičom, žiakom a priateľom školy hlavne pevné  zdravie, veľa šťastia, lásky, pochopenia, harmónie, vytrvalosti  a optimizmu a úspešný školský rok 2020/2021.

S úctou

Patrícia a Rudolf Fodor  /Dávidovi rodičia/