• Šiestaci experimentujú doma

• 27. 5. 2020
          • Fyzika nepatrí v školách medzi tie najobľúbenejšie predmety. Avšak napríklad také experimentovanie môže byť niekedy veľká zábava. Pomocou jednoduchých vedeckých pokusov môžete ukázať dokonca už aj predškolákom, že fyzika môže byť vlastne úplne zábavná. Pokiaľ ste prirodzení bádatelia, tak ako naši žiaci VI. B triedy - Nelka, Sonička, Sebko a Leo a zaujímate sa o okolitý svet, nasledujúce pokusy sa vám určite budú páčiť.

• Výtvarná súťaž o najoriginálnejšieho maskota

• 27. 5. 2020
          • Ešte pred coronou sme sa stihli zapojiť do jednej výtvarnej súťaže. Išlo o návrh  najoriginálnejšieho permoníka, ktorý sa stane patrónom olympijského festivalu EYOF v Banskej Bystrici. Odborná porota sa rozhodla oceniť až 15 návrhov z 1 102 prác, ktoré prišli do výtvarnej súťaže.
            Šťastie sa usmialo aj na nášho žiaka Miška Gajdoša z II. C, ktorého prekvapil kuriér s veľkým balíkom. Srdečne gratulujeme a tešíme sa z tohto úspechu. Fotky v galérii.

• Hudobný pozdrav

• 12. 5. 2020
          • Deviataci mali na hodinu výtvarnej výchovy pripraviť a zostrihať video. Vašej fantázii medze nekladieme, často očakávame, že prídete s niečim novým a zaujímavým. A pravidlo sa potvrdilo. Olívia Kukľová z IX. A triedy nielen natočila samotné video, ale naštudovala aj skladbu od Maxa Richtera - Departure (Lullaby) PIANO COVER. Dúfam, že sa Olívia nenahnevá, ale nemohla som si to nechať iba pre seba a tak vám všetkým posielam tento milý hudobný darček - hudobný pozdrav

• Kvet menom ĎAKUJEM

• 8. 5. 2020
          • Ešte v marci sa k nám dostala výzva zo ZUŠ Dezidera Kardoša v Bánovciach nad Bebravou o súťaži pod názvom Kvet menom ĎAKUJEM. Účastníci mali vytvoriť kvietok z akéhokoľvek materiálu a vyložiť ho na viditeľné miesto, napr. do okna a takýmto spôsobom poďakovať tým, ktorí stáli v prvej línii v boji s pandémiou koronavírusu. Ani naši žiaci neváhali a v rámci on-line hodín výtvarnej výchovy sme sa k tejto výzve pripojili.

Ako sa píše na stránke ZUŠ:Účastníci prekvapili vynaliezavosťou, usilovnosťou a hlavne dobrosrdečnosťou. Do výzvy sa zapojili deti z rôznorodých končín Slovenska – pridali sa k nám šikovníci z Oravy, Žiaru nad Hronom, Košíc. Organizátori plánujú usporiadať v septembri veľkú výstavu spojenú s koncertom, takže medzi vystavenými prácami budú aj tie od našich žiakov.

Je potrebné ešte povedať, že s vedením ZUŠ sa kontaktovala aj prezidentka SR pani Zuzana Čaputová, ktorá sa všetkým zúčastneným a vyučujúcim osobne v on –line prenose poďakovala.

A my ďakujeme našim účastníkom – Dávidovi Kassaiovi, Markovi Petrovi Žigovi, Sebastianovi Laczkovi, Nike Korytiakovej a Borisovi Lisanskému.

• Podávanie prihlášok na stredné školy a osemročné gymnáziá