• 31. 3. 2020
          • Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR, reagujúc na opatrenie týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu, oznámil minister školstva SR po rokovaní vlády SR dňa 24. 3. 2020 nasledovné:

- školy ostanú zatvorené až do odvolania
            - ruší sa Testovanie 9 pre žiakov deviateho ročníka
            - prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája, pričom k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára - zápis do 1. ročníka základnej školy by sa mal uskutočniť od 15. do 30. apríla bez osobnej prítomnosti detí

Vážení rodičia,

chcem Vás naďalej poprosiť o spoluprácu a trpezlivosť v tejto pre nás všetkých nie ľahkej situácii. Všetci vyučujúci našej školy sa snažia o dištančnú formu výučby Vašich detí z domu. Verím, že to funguje a ak aj boli nejaké nejasnosti, prípadne ste niečo potrebovali, tak sa to vyriešilo. Budeme radi, ak poskytnete spätnú väzbu vyučujúcim, či to s deťmi takto zvládate. Táto situácia je nová aj pre nás a pre nikoho nie je ľahká. Deti však nemajú prázdniny, preto je potrebné aby sa učili. V prípade Vašich otázok alebo nejasností kontaktujte svojho triedneho učiteľa, vyučujúceho alebo priamo vedenie školy na szsdneperska@gmail.com. Presné informácie ohľadom zápisu do 1. ročníka, či prihlášok na stredné školy budeme aktualizovať na stránke školy.

Mgr. Peter Ferenčák, riaditeľ školy

Na základe rozhodnutia hlavného hygienika a Ústredného krízového štábu, ministerka školstvaprerušuje vyučovanie v školách a školských zariadeniach

od 16. marca do 27. marca 2020 vrátane.

Prosíme zákonných zástupcov o sledovanie webovej stránky školy, na ktorú v prípade akýchkoľvek zmien týkajúcich sa vyučovacieho procesu a diania v spoločnosti budeme prinášať aktuálne informácie.Zároveň Vás žiadame o zabezpečenie plnenia domácich úloh, ktoré budú Vašim deťom priebežne na stránke školy zadávať učitelia.

usmernenie_ministerky_skolstva-1.pdf

PRERUŠENIE VYUČOVANIA

Na základe rozhodnutia zriaďovateľa Súkromnej základnej školy Dneperská 1 v Košiciach RNDr. D. Bosáka, riaditeľ školy Mgr. P. Ferenčák, v súlade s ustanovením §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov

prerušuje vyučovací proces v dňoch 12. 03. 2020 až 17. 03. 2020,

z dôvodu ochrany verejného zdravia a z organizačných dôvodov. K tomuto rozhodnutiu sme pristúpili po zistení neustále sa zvyšujúcej absencie žiakov a pedagogických zamestnancov školy zo zdravotných dôvodov.

Prosím zákonných zástupcov o sledovanie webovej stránky školy, na ktorú v prípade akýchkoľvek zmien týkajúcich sa vyučovacieho procesu a diania v spoločnosti budeme prinášať aktuálne informácie.

Zároveň Vás žiadam o zabezpečenie plnenia domácich úloh, ktoré budú Vašim deťom priebežne na stránke školy zadávať učitelia.

Nástup Vašich detí do školy je predbežne stanovený na 18. 3. 2020.

Mgr. Peter Ferenčák, riaditeľ školy

Rozhodnutie zriaďovateľa školy: rozhodnutie.doc