• Nielen doučovanie ale ,,daco vecej,,

Názov projektu:
            Nielen doučovanie ale „daco vecej“

Kód projektu v ITMS2014+:
            312011R043

Typ projektu:
            dopytovo-orientovaný projekt

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

Poskytovateľ:
            Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiku

Prijímateľ:
            Súkromná základná škola, Dneperská 1, Košice

Celková výška oprávnených výdavkov:                                 160 932,98 EUR
            Percento spolufinancovania zo zdrojov EÚ a ŠR:                  90%
            Maximálna výška nenávratného finančného príspevku:        144 839,68 EUR
            Výška spolufinancovania z vlastných zdrojov:                        16 093,30 EUR

Trvanie projektu:
            Začiatok realizácie:       02/2019
            Koniec realizácie:          11/2020

Popis projektu:

Primárnym cieľom projektu je tvorba a pilotná realizácia komplexného systému vzdelávania žiakov orientovaného na zlepšenie ich kompetencií v matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti. Novovytvorený vzdelávací program bude zahŕňať najmä ročníky I. stupňa základnej školy. Jeho obsahom bude séria vzdelávacích podprogramov pre oblasť matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti. Tie budú realizované vo forme mimoškolskej činnosti. Sekundárne ciele projektu sú zvýšenie profesijných kompetencií učiteľov v oblasti predmetných gramotností a tvorba platformy pre aktívne sieťovanie učiteľov so zámerom spoločného zdieľania skúseností a príkladov dobrej praxe.

Projekt je štruktúrovaný do troch hlavných aktivít. Aktivita 1 predstavuje samotnú tvorbu a realizáciu vzdelávacích programov zameraných na zvýšenie matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti žiakov. Jej výstupom bude tvorba vzdelávacích programov a ich následne overenie v praxi. Zámerom aktivity je v krátkodobom horizonte príprava žiakov na dosiahnutie lepších výsledkov v testovaniach (T5, T9, resp. PISA). V strednodobom horizonte ide o lepšie zvládnutie ďalšieho stupňa vzdelávania. V dlhodobom horizonte pôjde o posilnenie šancí absolventov vzdelávania na uplatnenie sa na trhu práce. Aktivita 2 sa zameriava na podporu rozvoja profesijných kompetencií učiteľov a komplementárne dopĺňa Aktivitu 1. Jej obsahom bude vzdelávanie pre učiteľov s cieľom zlepšenia ich kompetencií pre vzdelávanie v oblasti predmetných gramotností. Súčasťou tejto aktivity bude aj činnosť pedagogických klubov. Tie vytvoria svojim členom priestor pre výmenu skúseností z vlastnej vyučovacej činnosti, prieskumno-analytickú a tvorivú činnosť v oblasti vzdelávania. Výstupom bude identifikácia osvedčených pedagogických skúseností, výmena skúseností pri využívaní moderných vyučovacích postupov a metód podporujúcich inovácie vo vzdelávaní a v oblasti medzipredmetových vzťahov. Aktivita 3 zahŕňa riadenie a koordináciu projektu.

Hlavnými výstupmi projektu bude 6 novovytvorených vzdelávacích programov pre mimoškolskú aktivitu žiakov a 1 vzdelávací program vytvorený pre zvýšenie profesijných kompetencií učiteľov.

Pedagogické kluby učiteľov - TU

Verejné obstárávanie a objednávky - TU