POZORUJTE VTÁČIKY!

Záchranná stanica Makov - vtáčie kŕmidlo LIVE
kliknite na odkaz a pre lepší zážitok obraz zväčšite
 

ADVENTNÝ KALENDÁR 2018


KLIKNI A HRAJ !!

...UŽ LEN TENTO TÝŽDEŇ...

Streda 23. 1. 2019

VÝSTRAHY

 
Vážení návštevníci
našej stránky!

SHMÚ
vydal VÝSTRAHY
na extrémne
NÍZKE TEPLOTY!


TEPLO SA OBLIEKAJTE,
čiapku, šál a rukavice
doma nenechajte
a HLAVNE

TOTO
NESKÚŠAJTE:
neolizujte-zábradlí
(kliknúť môžete)

HUDBA JE TVOJ ŽIVOT?

šk. kapela EPIC BAND - štvrtok 14,00-15,00
šk. ZBOR - štvrtok 14,00-15,00

INFO: p. uč. Jakubová (kapela)
p. uč. Ferenčíková (zbor)

NAŠA ŠKOLSKÁ HYMNA

videoklip - klikni
text hymny - klik

A spievaj, spievaj!
 

ČO UŽ JE ZA NAMI

čo bolo, ale ešte niekedy bude

ZBIERKA PRE PSÍKOV V ÚTULKU SKONČILA

SPIEVAJ S NAMI

IMATRIKULÁCIA 2016

Koľko ľudí videlo našu stránku?

Počet návštev: 9960011

Škola, v ktorej môže byť na ceste
k poznaniu úspešný každý.

 • KÁÁRNEVÁÁÁL

  Školský klub detí Vás všetkých - malých i veľkých - pozýva na KARNEVAL. Uskutoční sa 9. 2. 2019 v čase od 10,00 hod. do 13,00 hod. v telocvični SZŠ (vstup do telocvične od jedálne vzadu). Viac podrobností sa dozviete z plagátika TU karneval.pdf

 • Milí rodičia, polročná klasifikácia je predo dvermi. Preto Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 14. januára 2018 o 16,00 hod. v každej triede.

 • sme opäť v škole! Nezabudnite vstať, zajtra začíname o 8,00 hod. podľa utorkového rozvhu :)

 • EKO rozprávka č. 2

  Šikovné rúčky našich detí sa ukázali aj pri kreslení v poradí už druhej rozprávky, zameranej na ochranu životného prostredia a to: „Ako sa správa ozajstný maliar“. Deti sa prostredníctvom rozprávky učili, ako je potrebné šetriť papierom a aj to, že papier do koša nepatrí, pretože ho dokážeme recyklovať. Drobné pozornosti za najkrajšie kresbičky získavajú tieto deťúrence: Hugo Havaš, Sára Nemcová a Slávka Luterančíková. Výhercom srdečne gratulujeme, ale poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zapájate do kreslenia, lebo vďaka vašim kresbám je naša školská chodba omnoho veselšia.

 • Osádzanie búdok a kŕmidiel pre vtáčence

  Keďže domčeky pre vtáčiky sú už urobené, je potrebné ich ešte osadiť, aby sa malí hladoši mohli čo najskôr udomácniť. Pani vychovávateľky za výdatnej pomoci šikovných detí osadili búdky a kŕmidlá v areáli našej školy. Niektoré deti budú mať to šťastie, že budú môcť sledovať vtáčiky priamo zo svojich tried. Tak poďte maličkí, dobroty už na vás čakajú...

 • EKO hodina v CVČ

  Žiaci z 2. A triedy navštívili dňa 11. 12. 2018 Centrum voľného času v Košiciach, kde sa z nich v ateliéri na chvíľu stali maliari a vyskúšali si, ako sa dá za pomoci tlačiarenskej farby vyhotoviť krásny obrázok obľúbeného zvieratka. Taktiež sa prostredníctvom hier dozvedeli niečo nové o bocianoch a nechýbali ani hádanky a zaujímavé experimenty. Naša veľká vďaka patrí p. učiteľkám z centra voľného času.

 • Dejepisná olympiáda

  Dátumy, mená a výroky známych osobností – všetko premiešané s fotografiami a okorenené košickými dejinami dostali žiaci, ktorým vonia história a čas minulých storočí na 11. ročníku Dejepisnej olympiády. Školské kolo sa v našej škole uskutočnilo 7. 12. 2018 a tu sú mená najúspešnejších:

  9. ročník: Eliška Filipová a Anna Kocúrová 9. A
  8. ročník: Natália Barnová a Jozef Balog 8. B
  7. ročník: Oliver Mikuľák a Patrik Horváth 7. B

  6. ročník: Samuel Jeník a Sarah Mitrušková 7. B
  Tešíme sa spolu s nimi a budeme im držať palce v okresnom kole!

 • Deti z nášho školského klubu sa zapojili do krásneho projektu, do ktorého nás pozvala pani Dr. Lucia Kleinová, poslankyňa Miestneho úradu Nad jazerom. Pripravila krásnu medzigeneračnú aktivitu, ktorej cieľom bolo nezištným spôsobom vyčariť úsmev na tvárach seniorov našej mestskej časti. Deti z družiny vlastnoručne vyrobili vianočné pohľadnice a vydali sa do ulíc rozdávať radosť. Milo sme prekvapili starkých, ktorých sme pohľadnicami obdarovali. Deťúrence im vykúzlili úsmev i slzy dojatia. Sme veľmi radi, že sme mohli byť toho súčasťou a že prostredníctvom našich najmenších nezabúdame na tých, ktorí si to zaslúžia najviac. Na našich seniorov. Lebo oni nám odovzdávajú svoju múdrosť a vďaka nim sme tu aj my. Prajeme im krásne a pokojné Vianoce.

 • Vianočná Máša

  Kde bolo tam bolo, raz v Rusku uprostred zimy narodila sa Máša. Máša je drobné, milé dievčatko a robí radosť všetkým deťom na celom svete. A prišla urobiť radosť i nám. Prichystala nám voňavé perníčky, ktoré sme spolu s deťmi z materských škôl zdobili. Vianočná atmosféra sa niesla celou školou. Deti zo škôlok navštívili i Legoland na škole, vyrobili si srdiečka, pohľadnice, stromček a domov si odniesli okrem perníčkov i dobrú náladu a úsmev, ktorý im naša Dneperská Máša vyčarila. Nuž a ktohovie. Možno o rok Máša príde na saniach zas...

 • Šaliansky Maťko

  Pri plameni druhej adventnej sviečky sme sa započúvali do krásnych povestí v podaní našich recitátorov. Tí najlepší zo všetkých tried predviedli svoje nadanie v školskom kole súťaže prednese povestí Šaliansky Maťko. Do obvodného kola postúpili žiačky Radka Mužíková a Viktória Ferenčáková. Držíme im palce! Celkové umiestnenie: 1. kategória: 1. miesto: Radka Mužíková III. A, 2. miesto: Karla Kroková III. C, 3. miesto: Marián Kraus III. B; 2. kategória: 1. miesto: Viktória Ferenčáková IV. C, 2. miesto: Nataša Kovalčíková V. C, 3. miesto: Nela Jelčová V. B.

 • Naši najrýchlejší počtári sa už tradične stretli na decembrovom školskom kole Pytagoriády. Úlohou súťažiacich bolo vyriešiť 15 matematických úloh s využitím svojich vedomostí a kombinačných schopností v časovom limite 60 minút. O celkovom výsledku súťažiaceho rozhodovala nielen správnosť, ale aj čas riešenia úloh. V tomto ročníku súťaže dosiahli najvyššie percento úspešnosti ôsmaci a šiestaci. Prekvapením bolo víťazstvo šiestaka Samka Jeníka v siedmackej kategórii a 3. miesto piatačky Ninky Horváthovej v šiestackej kategórii. Najúspešnejším riešiteľom školského kola sa stal ôsmak Miško Dlabaj so 14 správne vyriešenými úlohami, na ktoré potreboval iba 25 minút. Úspešným riešiteľom blahoželáme, píšeme jednotku do matematiky a držíme palce v obvodnom kole. Výsledky s bodovým vyhodnotením všetkých úspešných riešiteľov školského kola súťaže si pozrite TU: Pytagoriada_2018_sk.pdf.

 • Drahí priatelia,

  každý milujúci človek, sediac za sviatočným stolom so svojimi najbližšími, venuje myšlienku lásky tým, ktorí zdieľajú s ním jeho osud. Aj my, rodičia Dávida. myslíme s láskou na vás všetkých, ktorí ste s nami. S vašou podporou to zvládame. Aj vďaka vám každý deň Dávid cvičí s fyzioterapeutom, absolvuje liečebné pobyty, má zakúpené rôzne rehabilitačné pomôcky, nutné k napredovaniu. S radosťou hovoríme o napredovaní. Dávid je pamäťou opäť s nami, snaží sa prijímať stravu cez ústa, s námahou sa posadí, učí sa stáť, udržať sa na nohách, jazdiť na vozíku, prečítať prvé slová. Je to až neuveriteľné.

 • Okresné kolo vo florbale

  Koncom novembra sa chlapci našej školy zúčastnili Okresného kola vo florbale na ZŠ Užhorodská. Družstvo tvorili žiaci 8.-9. ročníka – Cicoň Tomáš, Gonda Matej, Haluška Marek, Kelišek Alex, Liba Martin, Medve Samuel, Poľak Dávid, Takáč Štefan, Telepčák Miroslav, Vlček Adrian a Zbur Adrián. Súťaže sa zúčastnilo 6 škôl. Školy boli najprv rozdelené do dvoch družstiev a hralo sa systémom každý s každým. Naše družstvo sa stretlo v súbojoch so ZŠ Požiarnická a ZŠ Staničná. Napriek tomu, že chlapci dali do zápasov telo i dušu, umiestnili sa až na 5. mieste. Je to škoda, lebo snaha o čo najlepší výsledok bola veľká – taktizovali, dohovárali sa a hlavne – správali sa ako jeden súdržný tím. Veríme, že pri takejto spolupráci môžu výsledok o rok vylepšiť.

 • Olympiáda v ANJ

  V prvý decembrový týždeň sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa ho 8 žiakov, ktorí si zmerali sily v písomnej a ústnej časti. Najlepším v kategórii mladších žiakov je Patrik Horváth, medzi staršími zvíťazila Anna Bukusová. Títo žiaci postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 16. 1. 2019. Good luck!

 • SUDOKU

  Minulý týždeň sa konal už deviaty ročník Majstrovstiev školy v riešení sudoku. Všetci nadšenci tohto hlavolamu si preverili svoje zručnosti v dvoch kategóriách. Zišlo sa ich 33, sudoku zvládlo v časovom limite 30 minút vyriešiť 21 z nich. V kategórii žiakov 4.-6. ročníka zvíťazila piatačka Karolínka Zábojová, ktorá tak obhájila minuloročné víťazstvo. Ďalšie dve miesta na stupňoch víťazov si rozdelili dievčatá Sára Kertésová z V. C a Natálka Horváthová z V. B triedy. Kategóriu žiakov zo 7.-9. ročníka vyhrala žiačka VI. B triedy Emka Tomková, ktorej na vyriešenie hlavolamu stačili iba 4 minúty. Druhá priečka patrí ... čítajte VIAC :)

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria