ZBER PAPIERA

S K O N Č I L
 

Sobota 20. 10. 2018

HUDBA JE TVOJ ŽIVOT?

šk. kapela EPIC BAND - štvrtok 14,00-15,00
šk. ZBOR - štvrtok 14,00-15,00

INFO: p. uč. Jakubová (kapela)
p. uč. Ferenčíková (zbor)

POZORUJTE VTÁČIKY!

Záchranná stanica Makov - vtáčie kŕmidlo LIVE
kliknite na odkaz a pre lepší zážitok obraz zväčšite
 

NAŠA ŠKOLSKÁ HYMNA

videoklip - klikni
text hymny - klik

A spievaj, spievaj!
 

ČO UŽ JE ZA NAMI

čo bolo, ale ešte niekedy bude

ZBIERKA PRE PSÍKOV V ÚTULKU SKONČILA

SPIEVAJ S NAMI

IMATRIKULÁCIA 2016

Koľko ľudí videlo našu stránku?

Počet návštev: 9678903

Škola, v ktorej môže byť na ceste
k poznaniu úspešný každý.

 • Tento rok VÁM prinášame novinku. Popri pravidelnej krúžkovej činnosti VÁM ponúkame tématicky zameranú klubovú činnosť. Činnosť klubov je už v plnom prúde. Každý týždeň pondelok až štvrtok VÁS čakajú nové témy. Stačí si len vybrať:)

 • Kraľujem, no nie na Zemi.
  Nemám sluhov ani polí.

  Korunkou som predsa sama.
  Občas zhasnem, no len zrána.

  Keď sa stratíš, len mi ver.
  Ukážem ti správny smer.

 • Milí žiaci, štartujeme pre vás matematickú súťaž našej školy – Matematické TA3. Súťaž bude prebiehať v troch kolách počas školského roka. Zapojiť sa môže každý žiak 3. a 4. ročníka, ktorý si chce overiť svoje matematické myslenie. Prvé kolo sa bude konať 25. 10. o 14:00 v 4.B triede pre štvrtákov a v 4.C triede pre tretiakov. V prvom kole budeš riešiť 10 slovných úloh. Ak budeš úspešný, vystúpiš na „Rysy“. Po druhom zvládnutom kole to bude výstup na „Lomnický štít“ a po treťom na „Gerlachovský štít“. Za každý úspešný výstup získaš diplom a medailu. Najúspešnejší riešitelia sa zúčastnia výletu v Tatrách. Neváhaj a prihlás sa u svojej učiteľky matematiky do 21. 10. 2018!

 • Rastieme spolu...

  10. október si budú deti zo školského klubu detí pamätať aj vďaka tomu, že svojimi usilovnými a pracovitými rúčkami zvládli neľahkú úlohu a to sadenie stromu na školskom ihrisku. Vďaka deťom sa naša rastlinná rodinka rozrástla. Stromček bude pripomienkou pre našich prváčikov ako rýchlo rastú. A tak, ako sa dnes s láskou naše deti postarali o stromček, tak sa stromček postará už čoskoro aj o deti, keď im v letných horúčavách poskytne útočisko pred slniečkom. Deti, sme na vás hrdé.

 • Európsky týždeň programovania na Dneperskej

  alebo <Happy>...</BeeDay>

  Zaži radosť z algoritmizácie a programovania. Logicky rozmýšľaj. Plánuj. Rozvíjaj svoju priestorovú predstavivosť. Cvič jemnú motoriku. Koncentruj sa. A to všetko v spolupráci s nami a tvojimi novými kamošmi Bee-Bot(mi). V spolupráci so Súkromným osemročným gymnáziom, Dneperská 1, Košice Vás pozývame na oslavu programovania ako tvorivej aktivity pod názvom <Happy>...</BeeDay>. Tá sa uskutoční v rámci iniciatívy Európskej únie – Európsky týždeň programovania 2018 (EU Code Week 2018). Tej sa minulý rok zúčastnilo 1,2 milióna ľudí z viac ako 50 krajín sveta. Toho roku nebude medzi nimi chýbať ani naša Dneperská. Na oslavu sú pozvané deti predškolského veku. Program oslavy bude pozostávať z aktivít, smerujúcich k osvojeniu si základných princípov programovania formou hry v hlavnej úlohe so včelími robotmi tzv. Bee-Botmi. Oslava sa uskutoční 16. 10. 2018 v čase od 9:00 do 12:00 v relaxačnej miestnosti v priestoroch školy. Všetci ste srdečne pozvaní.

 • Môžeme sa pýšiť športovými úspechmi nielen žiakov našej školy, ale aj skvelými výkonmi, o ktoré sa zaslúžila členka nášho pedagogického zboru. Najnovším prírastkom do velikánskej medailovej zbierky pani učiteľky Eleny Šimovej patrí úspech z Majstrovstiev sveta federácie GPC v Egri (Maďarsko), ktoré sa konali 17. septembra 2018. Získala v obrovskej konkurencii z celého sveta 1. miesto v kategórii do 75 kilogramov s výkonmi drep 200 kg (svetový rekord v danej váhovej kategórii) a tlak na lavičke 100 kg, mŕtvy ťah 190 kg. Celkový súčet bol ohromných 490 kilogramov, čím získala ďalší svetový rekord na tomto podujatí! V kategórii Masters ženy nad 40 rokov úspešne zavŕšila majstrovstvá sveta ziskom striebornej medaily. Pani učiteľke Elene gratulujeme a prajeme ešte mnoho ďalších športových úspechov!

 • Zber papiera - aktuálny stav

  Do štvrtka rána sme nazbierali 5 391,4 kg. Najviac papiera doniesli triedy: 4. A - 854kg, 620 kg, 4. B - 552 kg, 3. C - 437 kg, 9. B - 307 kg. Zber trvá do pondelka dopoludnia.

 • Na krku on turban má, z veľkých diaľav prichádza.

  Do Európy prvý prišiel ako dar od sultána.

  Dnes už domov všade má, farbami nás opája.

 • Tri základné školy z celého Slovenska sa mohli zapojiť do pilotného programu „Škola bez nenávisti“. Jednou z nich je aj naša škola. Tento program sa bude realizovať pod záštitou MŠ SR a Iuventy Slovenským inštitútom mládeže. Zámerom pilotného ročníka programu je overenie štandardu kvality v oblasti prevencie šikanovania, kyberšikanovania a nenávistných prejavov na základných a stredných školách. Program nadväzuje na kampaň Rady Európy „No hate speech movement“, ktorá bola na Slovensku implementovaná formou kampane „Bez nenávisti na internete“. Chceme vás, rodičov a žiakov našej školy, poprosiť o spoluprácu. V úvodnej fáze zisťujeme prostredníctvom dotazníka situáciu na našej škole v tejto oblasti. Dotazník, prosíme, vyplňte do 20. 10. 2018 prostredníctvom priloženého linku. ID našej školy do dotazníka je : ZŠKE1803

 • Medzinárodný deň hudby v našej škole

  1. októbra si pripomíname Medzinárodný deň hudby. Tento sviatok hudby sme sa rozhodli osláviť aj my v našej škole. Deti mali prísť v tento deň do školy „hudobne oblečení“ a „hudobne naladení“. Okrem toho sme pre deti pripravili Tvorivé dielne zamerané na výrobu jednoduchých hudobných nástrojov. A toto sú najtvorivejší a najoriginálnejší „hudobníci“ Dneperskej: Janko Mikloš 1. A, Patrik Liba 1. A, Tamarka Virágová 1. B, Ninka Šoltésová 2. D, Emka Kuzmová 2. D, Anička Chen 4. C, Krištof Polačko 5. B, Sebko Laczkó 5. C, Julka Luciková 6. B, Sára Parkanská 5. A. Najviac „hudobne naladená“ trieda v tento deň bola trieda 2. B. Ako to u nás 1. októbra vyzeralo si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Radi by ste si zhotovili vlastný keramický výrobok pre potešenie seba alebo svojich blízkych? Máte možnosť svoje zručnosti vyskúšať na krúžku keramiky v mesiacoch október – jún 2018/2019 v priestoroch našej školy. Stačí, ak svoj záujem potvrdíte záväznou prihláškou, ktorú nájdete na stránke školy. Krúžok začne svoju činnosť od 12. 10. 2018 (t. j. v piatok) od 16,00 do 17,30 hod. Podmienkou je naplnenie počtu minimálne piatimi záujemcami. Prihláška TU: Prihlaska_na_keramicky_kruzok_pre_dospelych_2018-19.docx

 • ZBIERKA PRE ÚTULOK

  Na známosť sa dáva, že sa začína októbrová zbierka pre útulok zvierat - konkrétne pre psíkov! Čo by nám pomohlo: ryža, cestoviny, konzervy, ovsené vločky, kvalitné granule, deky a dezinfekčné prostriedky. Vaše dary prevezme ktorákoľvek pani vychovávateľka. Ďakujeme!

 • ZBER PAPIERA

  Opäť je tu jesenný zber odpadového papiera! Veríme, že sa všetci zapojíte. Na obvyklom mieste na školskom dvore v termíne 8.-15. októbra máte možnosť priniesť papier ráno v čase 7:00-8:00 a popoludní 14:00-15:00.

 • Korešpondenčné semináre z matematiky

  UPJŠ v Košiciach v spolupráci so združením STROM ponúka pre žiakov, ktorí majú radi matematiku, zimnú sériu úloh korešpondenčných seminárov Malynár (pre žiakov 4.-6. ročníka) a Matik (pre žiakov 7.-9. ročníka). Semináre sú dobrou prípravou na riešenie matematických súťaží ako aj na rozvoj logického myslenia a matematických zručností. Odmenou pre najlepších riešiteľov oboch kategórií je zimné i letné päťdňové sústredenie plné zaujímavých aktivít aj zábavy mimo školy i domova. Ak vás, milí žiaci, matematika baví, neváhajte a pozrite si aktuálne zadania úloh pre tento školský rok. Termín zaslania vašich riešení je už v októbri. Všetkým záujemcom držíme palce a prajeme veľa dobrých nápadov pri riešení netradičných matematických úloh. Aby ste sa mohli hneď pustiť do práce, ponúkame potrebné stránky: https://malynar.strom.sk/sk/sutaze/semester/posledny/ https://matik.strom.sk/sk/sutaze/semester/posledny/

 • Hádanková štafeta

  Zúčastni sa, hádaj a vyhraj! Každý týždeň nájdeš na stránke našej školy jednu hádanku. Zozbieraj čo najviac odpovedí a prines ich do kabinetu slovenského jazyka a literatúry pani učiteľke Eve Šafrankovej Konečnej. Netráp sa, ak nebudeš mať všetky odpovede, lebo nie všetky hádanky sú jednoduché. Popri zábave môžeš vyhrať:
  1. miesto: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 10 €
  2. miesto: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 7 €
  3. miesto: darčekový poukaz na nákup knihy v hodnote 7 €

  A prvá hádanka je tu:
  Vo výškach si často sedí, do rodín nám šťastie nosí.
  Až sa teplé lúče stratia, opustí nás, no zas sa vracia.
  Dlhé nohy ako dáma, nikdy na nich nesedáva.

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria