Nedeľa 22. 7. 2018

PRANOSTIKA NA DNES

Ak veje vietor začiatkom júna,
potom veje osem dní.

V júni sa jačmeň vyťahuje z gatí.

Aký jún, taký december.

Chladných dažďov v júni
hospodár sa bojí,
najmä vincúr, včelár
pri nich zle obstojí.

Ak počas žatiev prší,
bude veľa orechov, ale málo chleba.

Netreba v júni o dážď prosiť,
príde, keď začneme kosiť.

Jún mokrý a studený
činí najviac rok chudobný.

Ak je jún studený,
sedliak krčí rameny.

Ján dáva operencom píšťalky,
Martin im ich strúha.

Suchý jún plní sudy vínom.

Sv. Vít dáva tráve piť.

V júni mnoho rýb, málo zrna.

AKTUÁLNA ANKETA

Pozor!

Ak chcete hlasovať v ankete, musíte sa najprv hore prihlásiť! Ďakujeme.

Hlasovať môžete aj v starších anketách.

POZORUJTE VTÁČIKY!

Záchranná stanica Makov - vtáčie kŕmidlo LIVE
kliknite na odkaz a pre lepší zážitok obraz zväčšite
 

Blahoželáme!

Dnes (Nedeľa 22.7.2018)
Anna Bukusová (VIII.A)
Patrik Pahulyi (III.B)
Karin Runčáková (VII.A)
Magdaléna Halászová (III.A)
Zajtra (Pondelok 23.7.2018)
Boris Lisánsky (III.B)
Pozajtra (Utorok 24.7.2018)
Alex Holcer (III.C)

NAŠA ŠKOLSKÁ HYMNA

videoklip - klikni
text hymny - klik

A spievaj, spievaj!
 

ČO UŽ JE ZA NAMI

čo bolo, ale ešte niekedy bude

ZBIERKA PRE PSÍKOV V ÚTULKU SKONČILA

SPIEVAJ S NAMI

IMATRIKULÁCIA 2016

HUDBA JE TVOJ ŽIVOT?

šk. kapela EPIC BAND - streda 14,00-15,00
šk. ZBOR - streda 14,00-15,00

INFO: p.uč. Jakubová (kapela)
p. uč. Ferenčíková (zbor)

Koľko ľudí videlo našu stránku?

Počet návštev: 9408142

Všetkým našim žiakom a učiteľom
želám krásne prázdniny!!!

Vaša Dneperská

 • Vybíjaná

  27. júna sme ešte stihli školské finále tejto populárnej loptovej hry. Žiaci 5.-6. ročníka sa umiestnili takto: 1. miesto 5. B, 2. miesto 6. A a 3. miesto trieda 5. C. Rozdali sme aj ceny za najlepšie úhyby v hre - Terézia Ferenčáková a Samuel Suč. Cenu najlepších strelcov si odniesli Emma Lašutová a Matúš Štefánik. A to by malo byť všetkoooooo! Vííí ár d šampijóóón, maj freénds...!

 • Výlet na Šarišský hrad

  Posledné dni školského roka sa môžu tráviť v spoločnosti učebníc. Alebo pri čistení skriniek a lavíc. Alebo pri ošetrovaní kvetov. Alebo...? Naši ôsmaci z VIII. A a VIII. C triedy sa spolu so svojimi triednymi učiteľkami rozhodli prevetrať si hlavu. A trochu aj nohy. Pohodlne sa odviezli vlakom do Veľkého Šariša a odtiaľ sa príjemnou kľukatou cestou dostali až na zrúcaniny kedysi mohutného kráľovského hradu Šariš. Z hradného kopca sa im naskytol krásny výhľad. A na hradnom kopci mohli naplniť prázdne žalúdky vlastnoručne opečenými špekáčikmi a klobáskami. Chutili výborne! Škoda, že slnko zakryli mohutné mraky a dolu už schádzali za výdatného dažďa. Ale nie sú predsa z cukru a možno si podobný výlet budú chcieť o rok zopakovať. Ktovie...

 • Človeka si môžete uctiť rôznym spôsobom... aj tak, že ho pozvete napríklad na raňajky. V našej škole sa pán riaditeľ tento rok znova rozhodol pre netradičné stretnutie s deťmi, ktoré sú šikovné, usilovné, alebo si to nejakým iným spôsobom zaslúžia. Bolo ich veľa, ale určite by si to zaslúžili viacerí... možno na budúci rok. A čo sa podávalo? Najväčší úspech zožali cereálne guličky s mliekom. Ale potešiteľné je to, že naše deti majú radi aj zeleninu. Vraj boli raňajky dobré a deťom chutilo.

 • V pondelok 11. júna získal náš žiak Sebastián Juhás, žiak 4. C triedy, v celomestskej výtvarnej súťaži 3. miesto. Témou práce bol "Život na košickom hrade". Tento výkres je vystavený v starej Aide. Gratulujeme!

 • Malý čitateľ

  Súťaž v čítaní s porozumením "Malý čitateľ" sa uskutočnila 17. 5. 2018. V každej triede na 1. stupni prebehli najskôr triedne kolá. Dvaja najúspešnejší čitatelia z triedy potom postúpili do školského kola, kde sa popasovali s textom a jeho porozumením. Žiaci boli veľmi šikovní a darilo sa im výborne. A tu sú výsledky:
  1. ročník: 1. miesto Dominik Petráš 1. C, 2. miesto Miška Petrušová 1. B, 3. miesto Ella Harbuľáková 1. A
  2. ročník: 1. miesto Lenka Šofová 2. B, 2. miesto Nina Nepšinská 2. B, 3. miesto Karin Ivančíková 2. A
  3. ročník: 1. miesto Nelka Melišová 3. A, 2. miesto Natália Tornauerová 3. B, 3. miesto Barbora Hrudálová 3. C
  4. ročník: 1. miesto Nina Horváthová 4. B, 2. miesto Veronika Tóthová 4. C, 3. miesto Samuel Čigaš 4. A

  Všetkým srdečne blahoželáme! Žiaci boli odmenení krásnymi knihami, ktoré tiež podporia ich ďalšie čitateľské zručnosti.

 • MAMUT

  Mamut je matematická súťaž pre päťčlenné tímy žiakov 4. – 6. ročníka základných škôl. Úlohou súťažiacich je v priebehu dvoch hodín vyriešiť 25 ľahkých, 20 stredných a 5 ťažkých úloh, ktoré pre nich pripravujú súčasní i bývalí študenti Gymnázia na Poštovej i Alejovej ulici pracujúci v združení STROM. Novú úlohu pre tím je možné získať iba po bezchybnom vyriešení predchádzajúcej úlohy. Súťaží sa v prírode. Počas riešenia úloh si členovia jednotlivých tímov môžu aj zašportovať, za čo získavajú bonusové úlohy. Posledný májový piatok sa konal už 18. ročník tejto, medzi žiakmi obľúbenej, súťaže. V areáli Kasární – Kulturpark sa stretlo 42 tímov z Košického i Prešovského kraja. Našu školu na súťaži reprezentovala pätica piatakov: dievčatá Emka Macichová a Barborka Pundžáková (obe z V. C) a chlapci Vilko Fekete, Rasťo Hrubý a Samko Jeník (všetci z V. B). Vďaka dobrej spolupráci, vedomostiam i zručnostiam z hodín matematiky si náš tím nakoniec vybojoval 8. miesto, čím potvrdil dlhoročnú pozíciu našej školy v prvej desiatke oceňovaných tímov. Šikovným počtárom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Turnaj vo vybíjanej

  V rámci krúžkovej činnosti sa v našej škole uskutočnil turnaj vo vybíjanej pre žiakov 3.- 4. ročníka. Bolo to pekné športové popoludnie plné napínavých akcií počas vybíjania súperov. Z telocvične sa často ozývalo burácajúce povzbudzovanie. Ako to nakoniec skončilo? 1. miesto získalo družstvo 4. C, 2. miesto družstvo IV. B a 3. miesto zmiešané družstvo 4. A a 3. B. Najlepší hráči: Alex Vnenčák zo IV. C a Peter Zahumenský zo IV. A. Blahoželáme! Za pekné poháre, trblietavé medaily a vecné ceny ďakujeme SCVČ Galaktická a mestskej časti Košice – Nad jazerom.

 • Turnaj v prehadzovanej

  V rámci krúžkovej činnosti a vďaka podpore mestskej časti Košice Nad jazerom sa vo štvrtok 24. mája v popoludňajších hodinách uskutočnil turnaj štvrtákov v prehadzovanej. Športová nálada a kolektívne družstvá ukázali veľkú bojovnosť a športového ducha. Vyhrať chcela každá trieda, ale šťastie sa najviac priklonilo ku 4. C, potom k triede 4. B a nakoniec sadlo aj na 4. A. Každý športovec odchádzal s odmenou a tí najlepší aj s medailou. Pozrite aj fotky.

 • Experimentáreň 2018

  Pozývame žiakov 3. a 4. ročníka na prehliadku zaujímavých pokusov z fyziky a chémie dňa 25. 5. 2018 od 14:00 do 15:00. Prehliadkou vás budú sprevádzať žiaci II. stupňa, ktorých očarili netradičné pokusy. Tešíme sa na vás!

 • Zahrajme sa s matematikou

  Aj napriek tomu, že školský zvonec sa už temer chystá na posledné zvonenie v tomto školskom roku, my ešte usilovne pracujeme a súťažíme. Nebolo tomu inak ani 17. mája, kedy sa v našej škole uskutočnil už 5. ročník matematického popoludnia s názvom ZAHRAJME SA S MATEMATIKOU. Podujatie bolo určené pre našich štvrtákov a zúčastnilo sa ho spolu 8 štvorčlenných družstiev zo všetkých štvrtých tried (4. ABC). Úlohy, ktoré bolo treba vyriešiť, pripravili pre súťažiacich žiaci 2. stupňa. Poďakovanie za pripravené úlohy patrí žiačkam z 5. C Emke Macichovej a Barborke Pundžákovej a chlapcom zo 7. B Jožkovi Balogovi a Miškovi Dlabajovi. S pripravenými netradičnými úlohami sa súťažiaci popasovali v 4 kolách, v ktorých si preverili svoje logické schopnosti, spoluprácu v tíme a rýchlosť v správnom rozhodovaní. Víťazom po hodinovom boji s úlohami sa stalo družstvo zo 4. C Matematickí unicorni: Nella a Sára Kertesové, Veronika Tóthová a Sebastián Laczkó. Víťazov čaká odmena v podobe jednotky z matematiky a vecnej ceny. Na prázdno neobišli ani ostatní súťažiaci: 2. miesto obsadilo družstvo opäť zo 4. C Matematickí géniovia a 3. miesto patrilo súťažiacim zo 4. A Pro matematici. Ďakujeme za pomoc aj milým asistentkám – dievčatám z 8. B. Veríme, že súťažiacim sa popoludnie strávené s matematikou páčilo. Celkové výsledky TU: Hodnotenie_MAT.pdf

 • Biologická olympiáda – krajské kolo

  Po úspechu v okresnom kole postúpili naši žiaci do krajského kola jednej z najnáročnejších predme- tových olympiád. Miestom súťaženie pre skvelých biológov bola Botanická záhrada v Košiciach. V silnej konkurencii žiakov základných škôl sa nestratil nielen ôsmak Erik Lazár, ale ani naše dve piatačky Terezka Ferenčáková a Sarah Mitrušková. Erik Lazár v odbornosti GEOLÓGIA obsadil krásne 2. miesto (pričom od 1. miesta ho delili iba 2 body). V odbornosti ZOOLÓGIA sa na 5. mieste umiestnila Terezka a na 7. mieste Sarah. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme!

 • Výsledky matematickej súťaže Klokanko

  A je to tu! Máme výsledky celoslovenského kola medzinárodnej matematickej súťaže Klokanko. Víťazmi sú všetci, aj keď neboli úspešní, pretože klokanovské úlohy nie sú najjednoduchšie. Školským šampiónom sa stala Laura Behunová z 2. C triedy, ktorá získala najlepší percentil zo všetkých súťažiacich z našej školy. Úspešných riešiteľov sme mali jedenásť a to z týchto tried: 1. B – Filipko Ivančo, Gregor Polačko, 1. D – Matej Glončák, Peter Šimanský, 2. C – Karla Kroková, Laura Behunová, 3. B – Natália Tornauerová, 3. C – Lukáš Húdek, 4. B – Nina Horváthová, Martin Jenčík, Krištof Polačko. Všetci súťažiaci získali zaslúžený diplom a klokanovskú ceruzku a tí najlepší aj peknú vecnú odmenu. Ďakujeme pani učiteľkám, ktoré svojich žiakov na túto súťaž pripravovali a všetkým rodičom, ktorí svoje deti v súťaži podporili. Všetkým výhercom a zúčastneným srdečne blahoželáme a veríme, že aj v budúcom školskom roku sa s chuťou do súťaže zapoja.

 • Slávik Slovenska – okresné kolo

  Slávik Slovenska je súťaž v speve ľudových piesní, ktorú už 28. rok vyhlasuje Ministerstvo školstva SR. V utorok 15. mája sa konalo okresné kolo tejto súťaže v CVČ na Popradskej ulici. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola v každej kategórii a to: Šimon Kišiday z 1. B, Ema Macichová z 5. C a Klára Geletková z 8. B triedy. A všetci traja boli úspešní: Šimon Kišiday (1. kategória) 3. miesto; Ema Macichová (2. kategória) 1. miesto a Klára Geletková (3. kategória) 1. miesto! Našim šikovným spevákom srdečne blahoželáme a Emke a Kláre držíme palce v krajskom kole.

 • Vyhodnotenie ZBERU PAPIERA

  Tu sú súhrnné výsledky jarného zberu papiera. Výhercom gratulujeme a ďakujeme všetkým žiakom, rodičom, starým rodičom a učiteľom, ktorí sa do tohto zberu zapojili. Zbierajte naďalej, chránite naše lesy!
  Poradie tried: 1. miesto VIII.B – 1430 kg, 2. miesto IV.B – 1329 kg, 3. miesto I.B – 1155 kg, 4. miesto V.A – 974 kg, 5. miesto VI.A – 854 kg, 6. miesto II.C – 776 kg, 7. miesto I.D – 768 kg, 8. miesto III.A – 739 kg, 9. miesto V.C – 615 kg, 10. miesto I.C – 591 kg, 11. miesto IV.C – 572 kg, 12. miesto VI.B – 550 kg, 13. miesto IV.A – 543 kg, 14. miesto VIII.A – 541 kg, 15. miesto I.A – 517 kg, 16. miesto III.C – 513 kg, 17. miesto II.A – 460 kg, 18. miesto II.B – 412 kg, 19. miesto IX.B – 402 kg, 20. miesto III.B – 375 kg, 21. miesto V.B - 344 kg, 22. miesto VII.A – 320 kg, 23. miesto IX.A – 250 kg, 24. miesto VII.B – 173 kg, 25. miesto VIII.C – 42 kg. Najlepší zberači - VIAC

 • Piknik v tráve

  Teplé májové počasie je ako predurčené na to, aby sme ho strávili vonku v prírode. Spoločne ako jedna veľká rodina. A tak sme aj urobili. V našej školskej družine sme to využili a malé spoločenské podujatie pod holým nebom sme si naplno užili so svojimi najbližšími. S rodinou v našej škole. Piknikové deky sa prehýbali pod fajnovými dobrotami, ktoré deti doniesli, no popri tom sme i poklebetili s rodičmi, ponaháňali sa, zašportovali si či objavovali nový druh húseníc.

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola, Dneperská 1, 04012 Košice
  Dneperská 1, 040 12 Košice
 • +421 55 674 48 38
  Školská jedáleň: +421 55 674 36 31

Fotogaléria